27 Вересня 2016

Роз’яснення Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб щодо Рамкової угоди, підписаної в Мінську, 21 вересня

Згідно з попередніми домовленостями, досягнутими Тристоронньою контактною групою у Мінську 21 вересня, визначені три зони розведення підрозділів ЗСУ та збройних формувань окремих районів Луганської та Донецької областей в районі населених пунктів Золоте, Петровське та Станиця Луганська.

Розведення сил та засобів відбуватиметься лише на підставі погоджених додатків до Рамкової угоди, які міститимуть детальну інформацію про географічні координати ліній, терміни та особливості  відведення. Такі заходи дозволять створити ділянки розведення, що гарантуватиме безпеку як військовим, так і цивільному населенню та збереження важливих об’єктів інфраструктури.

Угодою передбачено, що не пізніше, аніж через добу після розведення сил, СММ ОБСЄ вилучить вибухонебезпечні предмети на вказаних ділянках, що, зокрема, може сприяти відкриттю КПВВ в с. Золоте.

Слід зазначити, що Контрольні пункти в’їзду-виїзду функціонуватимуть і надалі, їхню роботу забезпечуватимуть відповідні формування – ДПС, ДФС та інші.

СММ ОБСЄ, згідно з домовленостями, буде здійснювати постійне патрулювання та дистанційне спостереження, а у випадку порушення режиму припинення вогню на ділянці розведення, відведення сил може бути призупинено, а військові підрозділи повернуто на попередні позиції.

Згідно з досягнутими у Мінську домовленостями, створення ділянок розведення на Донбасі та початок відведення сил на визначеній території розпочнеться лише після того, як ССМ ОБСЄ буде підтверджено повне дотримання режиму припинення вогню протягом семи діб на кожній з визначених ділянок. Після цього будуть визначені конкретні координати ділянок, відстань та межі відведення сил.

Також домовленості передбачають, що кількість таких зон безпеки може бути збільшена у майбутньому.