Роз’яснення щодо надання Урядом допомоги особам, позбавленим особистої свободи, та підтримки їх родин

01 листопада 2018 року набув чинності наказ Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України «Про утворення комісії з розгляду питань щодо надання допомоги особам, позбавленим особистої свободи незаконними збройними формуваннями, окупаційною адміністрацією та/або органами влади Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях України та/або території Російської Федерації у зв’язку з громадською або політичною діяльністю вказаних осіб, а також підтримки зазначених осіб та членів їх сімей» (далі – комісія).

Утворення комісії передбачено Постановою Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2018 р. № 328. На підставі рішення зазначеної комісії, МТОТ здійснюватиме виплати особам, позбавленим особистої свободи незаконними збройними формуваннями, окупаційною адміністрацією та/або органами влади Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях України та/або території Російської Федерації у зв’язку з громадською або політичною діяльністю вказаних осіб або членам їх сімей у розмірі 100 тис. грн.

Для отримання бюджетних коштів, особа, яка позбавлена особистої свободи, член сім’ї, близький родич або законний представник в інтересах такої особи звертаються до МТОТ з письмовим зверненням.

До звернення додаються:
1) копії документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України заявника:
– паспорт громадянина України;
– паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
– службовий паспорт України тощо.

2) документи, що підтверджують факт або обставини позбавлення особи особистої свободи незаконними збройними формуваннями, окупаційною адміністрацією та/або органами влади Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях України та/або території Російської Федерації у зв’язку з громадською або політичною діяльністю вказаної особи в поточному році: – рішення суду;
– протокол затримання підозрюваного;
– довідка про звільнення особи з місця позбавлення волі тощо.

3) інші документи та/або інформація, які заявник вважає за потрібне додати до звернення:
– договір про надання правової допомоги інформація, що підтверджує громадську або політичну діяльність особи (інформація із ЗМІ, соціальних мереж, фото, посилання на інтернет-сторінки тощо);
– інформація із ЗМІ або соціальних мереж, що підтверджує незаконне затримання або утримання особи, позбавленої особистої свободи тощо.
4) копія індивідуального податкового номеру;
5) довідка з банку про відкриття рахунку.

Скановані копії зазначених документів можуть бути попередньо надіслані на електронну адресу: vpos@mtot.gov.ua за умови подальшого надання їх у паперовій формі.