23 Листопада 2018

Розпочато виплату державної допомоги особам, незаконно позбавленим свободи Російською Федерацією у зв’язку з політичною або громадською діяльністю

За результати першого засідання Комісії щодо виплати допомоги особам позбавленим особистої свободи*, яке проведено під головуванням Першого заступника Міністра МТОТ Юсуфа Куркчі, прийнято позитивні рішення. МТОТ в максимально короткі строки були підготовлені усі необхідні документи та передані до Державної Казначейської Служби для проведення необхідних розрахунків. Завдяки злагодженій та оперативні роботі МТОТ вже 4 особи отримали державну допомогу  у розмірі 100 тисяч гривень.

21 листопада 2018 року відбулося чергове засідання Комісії та прийнято позитивні рішення щодо 11 кейсів.

У зв’язку з тим, що кандидатами на отримання допомоги, разом з необхідними документами, було подано заяви з проханням про нерозголошення їх персональних даних, через побоювання можливого переслідування або додаткових репресій з боку окупаційної влади, Комісією прийнято рішення про проведення закритих засідань та нерозголошення відомостей про конкретних осіб, які отримують допомогу.

Для оперативного виконання рішення Уряду**, що було схвалене в середині жовтня 2018 року МТОТ протягом кількох тижнів вже опрацьовано декілька десятків заяв для розгляду Комісією.

Заяви продовжують надходити, і Комісія має намір розглянути до кінця року якомога більше сформованих кейсів для розподілення цільових державних коштів на допомогу особам, позбавленим особистої свободи.

Працівники Відділу з питань осіб, позбавлених особистої свободи МТОТ і надалі приймають документи для формування кейсів для розгляду Комісією на наступних засіданнях та надають консультації щодо подання документів за телефоном 044 536 92 47  або електронню поштою: vpos@mtot.gov.ua.

_____
*На виконання пункту 6 Постанови Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2018 року № 328 наказом МТОТ від 18 жовтня 2018 року № 106 затверджено кількісний та персональний склад Комісії з розгляду питань щодо надання допомоги особам, позбавленим особистої свободи незаконними збройними формуваннями, окупаційною адміністрацією та/або органами влади Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях України та/або території Російської Федерації у зв’язку з громадською або політичною діяльністю таких осіб, а також підтримки зазначених осіб та членів їх сімей.

**Внесені зміни 17 жовтня 2018 року до Постанови Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2018 р. № 328, згідно яких передбачено виплату у розмірі 100 тис. грн особам, позбавленим особистої свободи незаконними збройними формуваннями, окупаційною адміністрацією та/або органами влади Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях України та/або території Російської Федерації у зв’язку з громадською або політичною діяльністю вказаних осіб або членам їх сімей. Постановою передбачено наступні напрями спрямування бюджетних коштів за відповідною бюджетною програмою: одноразова грошовадопомоги у розмірі 100 тис. гривень особам, яких було позбавлено особистої свободи, звільнених у грудні 2017 р. – січні 2018 р.; забезпечення відшкодування правової допомоги та підтримки членів сімей політичних в’язнів шляхом одноразової виплати 100 тис. гривень (розгляд питань щодо такої допомоги та прийняття рішень про фінансування витрат за цим напрямом здійснюється Комісією);здійснення виплат державних стипендій імені Левка Лук’яненка; забезпечення здійснення заходів із соціальної реабілітації осіб, позбавлених особистої свободи.