21 Вересня 2016

Швейцарія активно співпрацює з Україною в питанні подолання наслідків конфлікту на сході країни

21 вересня в Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб відбулася зустріч Міністра Вадима Черниша з Представницькою делегацією Швейцарії на чолі з Державним секретарем Міністерства закордонних справ Швейцарської Конфедерації Івом Россьє.

dsc_0322-minПід час зустрічі учасники обговорили, зокрема, проблемні питання виплати пенсій громадянам України на непідконтрольних Уряду України територіях. Держсекретар МЗС Швейцарії Ів Россьє зауважив, що необхідно віднайти механізми створення ефективної платформи соціальних платежів: мобільний банкінг, спеціальний офіс пенсійного фонду, тощо. Міністр Вадим Черниш зауважив, що пошук таких модальностей триває, втім поки що Україна не має достовірної інформації про мешканців деяких районів Донецької та Луганської областей, які мають отримувати пенсії та соціальні виплати на підставі українського законодавства. «Ми працюємо над інтегруванням громадян України, які проживають на тимчасово непідконтрольних територіях в повноцінне життя, український культурний та соціальний контекст. Україна в жодному разі не відмовляється від обов’язків та піклування про своїх громадян, незважаючи на російську агресію», – зазначив Вадим Черниш.

dsc_0325-minПід час зустрічі також йшлося про необхідність пожвавлення економічних відносин, сприяння малому, середньому та мікро бізнесу, відновлення пошкодженої внаслідок конфлікту інфраструктури в районах Луганської та Донецької областей, що знаходяться вздовж лінії зіткнення. Окремою темою для розмови стало питання браку фахівців з конфліктного менеджменту, відновлення та побудови миру, пост конфліктного відновлення. Ів Россьє зазначив, що Швейцарія готова долучитися до проектів, пов’язаних в тому числі з підготовкою необхідних кадрів.