20 Грудня 2017

Соціокультурний комплекс для ВПО та ветеранів АТО і членів їх сімей запрацює у Куп’янську

IMG-1979655516b3616fa8eb2678891553a3-V

В рамках реалізації Гранту від Світового Банку Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України здійснило відбір десяти пілотних проектів спрямованих на підтримку внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО) та ветеранів АТО і членів їх сімей.

Одним із таких пілотних проектів є проект «Кожен має значення» Куп’янської міської ради Харківської області.

В ході реалізації проекту на базі міського будинку культури буде створено соціально-культурний центр (ХАБ) по наданню послуг внутрішньо переміщеним особам, ветеранам АТО та місцевому населенню.

фото

Даний Центр працюватиме без вихідних. Широкий та різноманітний спектр соціальних послуг дозволить охопити  більшість мешканців міста, в тому числі 3500 ВПО.

ХАБ буде візуально поділено на робочі зони, що дозволить якісно та комфортно відвідувачам отримувати запропоновані послуги. Одночасно тут зможуть працювати декілька напрямків.

Надання послуг ХАБу, в рамках проекту, буде безкоштовним для всіх членів громади.

В рамках проекту будуть на постійній основі працювати:

  • коворкінг зона (можливість перекваліфікації або отримання нової професії, додаткового доходу);
  • івент зона (семінари, лекції, заняття, творчі зустрічі, гуртки, проводитимуться майстер класи з різнонаправлених видів творчості, арт-терапія);
  • зона психологічного розвантаження (психологічні семінари, тренінги, індивідуальна робота з ВПО та ветеранами АТО);
  • проведення арт терапії для постраждалого від конфлікту на сході України населення;
  • зустрічі клубу за інтересами “59+”, буде у вільному доступі кімната для самозанятості ВПО;
  • школа для початківців (заняття з розвитку та соціалізації дітей з сімей ВПО до 6 років);
  • сучасний конференц – центр (у великій залі з залученням ВПО будуть проводитися масштабні заходи до календарних свят, конференції, презентації, громадські слухання).

Таким чином, завдяки заходам буде досягнена спільна мета згуртування, вміння співпрацювати у команді, знижено градус психологічної напруги в громаді. Підвищено доступність для ВПО та соціально-незахищених верств населення до інформації, оперативне задоволення соціальних потреб. Буде розширено соціальну інфраструктуру міста.

Нещодавно, з метою такого обговорення деталей подальшого процесу реалізації та підготовки відповідних документів, Куп’янськ відвідали представники Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України. Координатор субпроектів Зураб Маісурадзе та спеціаліст з контролю і оцінки Олександр Жиганов зустрілись із керівництвом міської ради, зокрема з т.в.о. Куп’янського міського голови Заніком Володимиром Васильовичем.

«Досить приємно, що даний проект є ініціативою безпосередніх бенефіціарів – внутрішньо переміщених осіб, які проживають у Куп’янську і ефективно співпрацюють з місцевою радою. Куп’янськ має значно менші фінансові ресурси, аніж обласні центри чи інші великі промислові міста, тому реалізація проекту «Кожен має значення» значно підвищить можливості для забезпечення потреб внутрішньо переміщених осіб та ветеранів АТО і членів їх сімей» – зазначив Координатор субпроектів Зураб Маісурадзе.