8 Вересня 2016

Співробітники Міністерства взяли участь у зборі доказів щодо фактів агресії, захоплення об’єктів, майна та незаконної промислової діяльності Російської Федерації

20 липня  за ініціативи Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб відбулася перша міжвідомча нарада з питань деокупації Криму та м. Севастополя під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра України Степана Кубіва.

Під час наради представники відомств обговорили можливості подання Україною міжнародних позовів, спрощення можливості отримання вищої освіти в України для громадян, які проживають на окупованій території півострова, лібералізацію перетину адміністративного кордону, постачання товарів та послуг, тощо. Перший віце-прем’єр-міністр С. Кубів доручив міністерствам і відомствам скоординувати роботу по всіх заданих напрямках та завадити намаганню інтегрувати Крим в Російську Федерацію.

За дорученням С. Кубіва комісія, у складі якої перебували представники Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, НАК «Нафтогаз України», ПАТ «ДАТ Чорноморнафтогаз», ДП «Науканафтогаз», Державної екологічної інспекції, здійснила рейд через Каркінітську затоку, з наближенням до Голіцинського та Одеського газових родовищ. Комісія збирала доказову базу щодо фактів агресії, захоплення об’єктів та майна, що належить Україні та незаконної промислової діяльності Російської Федерації.

За інформацією прес-служби прикордонників під час переходу корабля Морської охорони «Поділля» через Каркінітську затоку та в подальшому з наближенням до Голіцинського і Одеського газових родовищ, бойові кораблі та літак ЗС РФ здійснювали небезпечні маневри, чим перешкоджали законним діям корабля морської охорони «Поділля» Держприкордонслужби.
Зазначимо, що під час моніторингу надводної обстановки Державною прикордонною службою в черговий раз були зібрані докази фактів агресії, захоплення об’єктів та майна і незаконної промислової діяльності Російської Федерації у виключній (морській) економічній зоні України.