24 Травня 2018

«Спокійно згадувати геноцид кримських татар можуть тільки ті, в кого немає серця» – Радник Міністра О.Левченко

Посол України в Хорватії та в Боснії і Герцеговині 2010-2017 р.р., Радник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, історик Олександр ЛЕВЧЕНКО поділився своїм поглядом на сталінський геноцид кримськотатарського народу та історичні події, які передували цій страшній трагедії, на сторінках популярного інтернет-ресурсу Сегодня.
Вигнання корінного народу Криму зі своїх домівок, яке було розпочато ще Російською імперією, продовжив сталінський СРСР. Історичний зв’язок цього огидного процесу знову продовжила путінська Росія, взявши на озброєння ідеологію так званого «Русского мира» – і це дуже небезпечна  суміш спогадів про велич імперської Росії та сталінського СРСР. Все це втілено у форму  нібито культурної спадщини, а насправді – ідеології експансіонізму, загарбання чужих територій та поневолення народів з наміром їх знеособлення, русифікації, нав’язування чужинських цінностей.
 
Тут має місце, з одного боку, героїзація царизму, яка перетворила Росію в тюрму народів, фельдмаршала Суворова, який знищив Кримське ханство і Запорізьку Січ, генерала Денікіна, який спалював українські села у 1919 році, а з іншого – відданість «героям» радянської епохи.
 
Знання історії та розуміння глобальних світових процесів дає сучасникам шанс уникати помилок минулого та запобігати повторенню трагедій.