15 Серпня 2018

Старобешівська ТЕС працює на півпотужності через економічний занепад, що спостерігається на тимчасово окупованих територіях

Старобешівська ТЕС (далі – ТЕС), що наразі знаходиться в  окупованій частині Донецької області введена в експлуатацію ще у 1958 р.  Після початку збройного конфлікту на сході України Старобешівська ТЕС  входила до складу ПАТ «Донбасенерго» працюючи в правовому полі України до тих пір, поки у березні 2017 року незаконні збройні формування не захопили ТЕС. Наразі, Старобешівська ТЕС забезпечує електроенергією мм. Донецьк, Макіївку, Докучаєвськ, Амвросіївку,  смт Оленівку та Старобешеве (тимчасово окуповані території Донецької області). До початку збройної агресії  Російської Федерації  на сході України Старобешівська ТЕС забезпечувала електроенергією мм. Маріуполь та Волноваху.

Про факти несанкціонованого функціонування Старобешівської теплоелектростанції свідчать дані космічної зйомки, а саме:  відмічається рух залізничного транспорту, присутні димові викиди, спостерігається збільшення твердого палива в місці зберігання та наявність особистого транспорту працівників підприємства.

При цьому, на знімку від 23.03.2017 було зафіксовано роботу усіх 5 труб ТЕС. В той же час, станом на 12.07.2018 кількість робочих труб зменшилась до 3-х, що в свою чергу послаблює потужності роботи «промислового гіганта» та свідчить про економічний спад на окупованій частині Донецької області.

Також на знімках спостерігається збільшення кількості твердого палива в місці його зберігання, що вказує на  зменшення обсягів виробництва електричної енергії на теплоелектростанції.

 

 

Виробничий інвентар, спеціальне спорядження та обладнання впродовж останнього року були розкрадені представниками незаконних збройних формувань. Так, завдяки знімкам вдалося встановити зникнення майна зі складу та демонтаж резервуару для мазуту.

Зниження активності функціонування Старобешівської ТЕС свідчить про відсутність запиту на споживання енергії з боку великих підприємств, що були захоплені незаконними збройними формуваннями, або припинили свою роботу на тимчасово окупованих територіях. А це  в свою чергу призводить до мародерства, розкрадання майна та занепаду промислового комплексу окупованих територій Донецької області.

На разі власники не мають доступу до свого майна та не контролюють роботу захоплених “окупаційними адміністраціями” РФ підприємств. Оскільки органи влади України не діють на тимчасово окупованих територіях, МТОТ робить все можливе для вирішення цих питань, зокрема, вони постійно піднімаються на засіданнях Тристоронньої контактної групи з питань мирного врегулювання конфлікту на сході України.