9 Вересня 2016

Світовий банк вітає затвердження Концепції Державної цільової програми «Відновлення та розбудова миру в східних регіонах України»

Минулого тижня Кабінет міністрів України затвердив Концепцію для Державної цільової програми (ДЦП) під назвою «Відновлення та розбудова миру у східних регіонах України». Світовий банк вітає це як важливий крок у просуванні урядової стратегії для залучення подальшої підтримки для проведення як національних так і міжнародних заходів щодо підтримки відновлення зазначеного регіону.

У той час як надання гуманітарної допомоги допомагало підтримувати життя людей, сама гуманітарна допомога не може допомогти вирішувати проблеми, які повязані із зайнятістю, освітою, охороною здоров’я, заборгованістю, психологічними та соціальнми наслідками насильства – а нагальність та гострота цих проблем лише зростає. Всесвітній банк виступав та виступає за комплексну стратегію розвитку, яка надає середньо- і довгострокові рішення для постраждалих від конфлікту громад, а також для близько 2 мільйонів внутрішньо переміщених осіб в Україні.

Конфлікт призвів до збоїв на транспорті, в промисловості,в діяльності малого та середнього підприємництва, що, в свою чергу, призвело до величезних втрат робочих місць; крім того, довіра інвесторів суттєво впала, що завело розвиток бізнесу в глухий кут. Внутрішньо переміщені особи часто стикаються з невідповідністю своїх знань, умінь та навичок з економічними можливостями, які існують в громадах, де вони осідають. Великі за обсягом та масштабні переселення також створюють неабияке навантаження на сектори житла, освіти та комунальних послуг в громадах, що приймають переселенців.

Автори документу пропонують комплексно підтримати три важливих напрямки, а саме: 1) відновлення критичної інфраструктури і ключових соціальних послуг; 2) економічне відновлення; 3) зміцнення соціальної стійкості, розбудова миру та громадської безпеки.

Розробка ДЦП пропонує можливість уряду України сформувати стратегію розвитку для подолання кризи і сприяння економічному відновленню. Відповідно до значно глибшого процесу реформування в Україні, ДЦП також може допомогти скористатися можливістю краще відновити та модернізувати українську економіку. Світовий банк має намір продовжувати підтримувати Україну, в тому числі шляхом впровадження ДЦП, таким чином, щоб наші спільні дії сприяли досягненню довгострокової економічної стабільності й відновлення.

(Ознайомитися з оригіналом тексту)

Позначки:, ,