4 Травня 2017

Система обліку зниклих безвісти потрібна не Міністерству, а країні, – В. Черниш

Україна не може вести ефективну роботу щодо пошуку зниклих безвісти та визначення їхньої долі через відсутність єдиного реєстру зниклих. В результаті, кожне причетне відомство оперує власними даними не маючи загальної картини. Про це заявив Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”.

За словами Міністра, сьогодні найбільш ефективна робота на цьому напрямку ведеться під час пошуку зниклих військових, але і тут вона недостатня. Саме тому Міністерство, за допомогою міжнародних організацій, експертів та депутатів розробило законопроект, який передбачає створення єдиного реєстру зниклих безвісти та започаткування системної роботи з цими даними.

“Реєстр буде загальним, не тільки відносно зниклих в результаті конфлікту. У нас же ж зниклі під час подій на Євромайдані, їхня доля досі невідома. До реєстру будуть включати і зниклі безвісти в ході природних катаклізмів чи інших надзвичайних ситуацій. Тут головне – встановити, що сталося зі зниклою людиною. Система, яку пропонується створити, універсальна і може бути задіяна як у ході конфлікту, так і у випадку інших надзвичайних подій. Дана система потрібна не нашому міністерству, а країні, хоча і не зрозуміло чому вона не була потрібна раніше, і багато хто говорить, що не потрібна і зараз. Тут мова іде про ставлення держави до своїх громадян, як цивільних, так і тих, хто її захищає”, – сказав Міністр.

За словами Міністра на поточний момент законопроект проходить погодження в комітетах Верховної ради і в цілому має підтримку.

Також важливим є те, що додаткового бюджетного фінансування впровадження цього законопроекту у разі його ухвалення не потребує. Оскільки всі необхідні для цього технічні, програмні та ін. потреби готові забезпечити міжнародні партнери України.

http://interfax.com.ua/news/interview/418713.html