14 Червня 2017

Цього літа 300 дітей, які мешкають в зоні конфлікту, безкоштовно відпочинуть у Хорватії, – В. Черниш

Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш у складі урядової делегації на чолі з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом відвідав з робочим візитом м. Загреб, Хорватія.

В ході візиту українська делегація провела зустріч з Прем’єр-міністром Республіки Хорватія Андреєм Пленковичем, під час якої обговорювалися, зокрема, питання протидії агресії РФ, збереження санкцій проти Кремля до повної деокупації Криму й Донбасу, а також питання допомоги Україні. Щодо гуманітарних проектів, то Хорватія впродовж трьох років організовувала безкоштовний відпочинок на Адріатичному узбережжі для бійців АТО, дітей та переселенців з Донбасу.

received_1274529902675581

Цього року 300 дітей, які мешкають у зоні конфлікту на Донбасі, відпочиватимуть на Адріатиці у три зміни по 10 днів, у липні-серпні. Цей проект здійснюють з хорватської сторони Міністерство демографії, сім’ї, молоді та соціальної політики, з української – Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб та ДП “Укрзалізниця”. Крім того, до реалізації проекту долучений БФ «Карітас-Україна».

Володимир Гройсман висловив щиру вдячність Андрею Пленковичу, хорватському керівництву й всьому хорватському народові за принципову підтримку України на двосторонньому рівні та в Європейському Союзі, ООН, НАТО та інших міжнародних організаціях щодо осуду російської агресії проти України.

Слід зазначити, що вже розпочала роботу спільна Робоча група, яка опікуватиметься реінтеграцією українських територій. Хорватія має унікальний досвід з мирної реінтеграції тимчасово окупованих територій, забезпечення потреб переселенців, яких в Україні сьогодні нараховується майже два мільйони, соціальної адаптації ветеранів та з багатьох інших питань. Нагадаємо, 9-12 березня 2017 р. Вадим Черниш здійснив робочий візит до Хорватії, де ознайомився з різними аспектами досвіду Хорватії щодо мирної реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Під час робочого візиту члени урядової делегації з України провели ряд зустрічей на високому рівні, взяли участь в українсько-хорватському бізнес-форумі, побували на міському цвинтарі «Мирогой», де поклали вінок до пам’ятника «Голос хорватської жертви – Стіна болю», а також взяли участь в церемонії покладання квітів до пам’ятника Т. Г. Шевченку.