19 Жовтня 2017

У 2017 році до українських ВНЗ вступило 1550 студентів з тимчасово непідконтрольних та окупованих територій

Перший заступник Міністра Юсуф Куркчі взяв участь у прес-конференції на тему «Рівний доступ до освіти громадянам з Криму та Донбасу: підсумки вступної кампанії-2017 та можливості здобути середню та професійно-технічну освіту», що проходила у УНІА «Укрінформ».
IMG_4490
Прес-конференція була організована Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України та громадською організацією «Фонд «Відкрита політика» за підтримки дитячого фонду ЮНІСЕФ. У прес-конференції також взяли участь: голова ГО «Фонд «Відкрита політика» Ірина Жданова, заступник Міністра освіти і науки Юрій Рашкевич та координатор Кластеру з питань освіти України Маріанна Шмукі.
З метою покращення доступу до освіти дітей з населених пунктів, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження та з тимчасово окупованої території, МТОТ спільно з Радою Європи, Міністерством освіти і науки України  та громадською організацією «Фонд «Відкрита політика» провели масштабну інформаційну кампанію. Зокрема, знято ролики соціальної реклами де Міністр  Вадим Черниш та Міністр Лілія Гриневич  звернулися до майбутніх абітурієнтів із закликом вступати до українських ВУЗів. Таку ініціативу підхопили відомі українські діячі та зірки українського шоу-бізнесу: Іван Малкович, поет, директор видавництва “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА”, Саша Кольцова, вокаліст гурту «Крихітка», член правління НСТУ, Народна артистка України, співачка, переможниця конкурсу «Євробачення-2016» Джамала. Завдяки участі в кампанії ПАТ «Укрзалізниця» у потягах на 16 напрямках руху та у 118 вагонах Інтерсіті була розміщена відповідна соціальна реклама.
Під час свого виступу заступник Міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич навів статистику щодо вступної кампанії у 2017 році. Мова йшла про збільшення у півтори рази кількості абітурієнтів з неконтрольованих територій, які вступили цього року до український навчальних закладів.
«Для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій та АР Крим вже у 2016 році була запроваджена окрема модель вступу до ВНЗ. Для цього були створені на базі переміщених ВНЗ освітні центри «Крим – Україна» та «Донбас – Україна», які розпочали свою роботу з 19 червня та продовжували приймати документі до 30 вересня», – зазначив Юрій Рашкевич.
В рамках робочої підгрупи створеної при МТОТ з питань підготовки проектів законів та підзаконних нормативно-правових актів щодо вдосконалення національного законодавства України стосовно захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб, зокрема покращення доступу до освіти, були розроблені пропозиції щодо подовження терміну вступної кампанії до 30 вересня.
«За результатами цьогорічної вступної кампанії: до освітнього центру «Донбас – Україна» звернулися за консультаціями майже 4000 осіб та зараховані 1346 осіб на різні форми навчання та у порівнянні з минулим роком зарахованих студентів збільшено у півтора рази. Зокрема, до Луганського національного університету ім. Т. Шевченка зараховані 224 особи (переміщений до Старобільська), до Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля зараховані 154 студенти (переміщений до Северодонецька), до Луганського національного аграрного університету зараховані 106 осіб (переміщений до Харкова), до Донецького національного технічного університету зараховано 96 осіб (переміщений до Покровська) та до Таврійського національного університету зараховано 83 особи (переміщений до Києва). Освітнім центром «Крим – Україна» були надані консультації більше тисячі осіб, а вступників цьогоріч було 204, що на 51 особу більше у порівнянні з минулим роком. Найбільш популярними університетами для абітурієнтів з Криму виявилися Київський національний університет ім. В. Гетьмана – 31 особа та Таврійський національний університет ім. Вернадського – 67 осіб»,  – повідомив Юрій Рашкевич.
У свою чергу Юсуф Куркчі підкреслив необхідність надалі підтримувати процес інтеграції дітей з непідконтрольних та окупованих територій до українського суспільства.
19 10 17_Куркчі Укрінформ«Користуючись нагодою, хочу висловити подяку всім, хто долучилися до освітньої кампанії, всім хто проводив роз’яснювальну та координаційну роботу задля того, щоб на сьогодні ми оголосили такі цифри. Окремо хочу сказати, що діти приймають рішення щодо вступу до українських ВНЗ разом зі своїми батьками, і наша задача полягає у тому, щоб такі рішення були впевнено прийняті ще до початку вступної кампанії. І ми обов’язково відпрацюємо всі недоліки, що були під час кампанії, щоб у наступному 2018 році до українських ВНЗ потрапило більше дітей з окупованого півострову та непідконтрольних українському урядові територій. Ми дуже вболіваємо, щоб наші українські діти не втрачали національні цінності, тому ми будемо прикладати всі зусилля, щоб якомога більше дітей вступало до українських ВНЗ, бо це і є процес інтеграції тих територій і кожна дитина є з’єднуючим ланцюгом у цьому», – зазначив Юсуф Куркчі.