24 Жовтня 2018
У 2018 році до українських ВНЗ через освітні центри вступило 1749 студентів з тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської областей та АР Крим
За результатами цьогорічної вступної кампанії до вищих навчальних закладів України через освітні центри «Донбас – Україна» та “Крим-Україна” вступило 1 749 студентів з тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської областей та АР Крим, що на 13 % більше, ніж у минулому році.
«Будь-яка потужна держава бореться навіть за свого єдиного громадянина, де б він не опинився і Україна тому приклад. І хоч останні роки абітурієнти з окупованих територій жили в умовах несвободи та штучної ізоляції від своєї країни, ми зробили все для того, аби молодь могла обрати вищий навчальний заклад на вільній землі. Динамічне збільшення вступників з тимчасово окупованих територій до українських ВНЗ, лише підтверджує той факт, що ми й досі тримаємо зв’язок з громадянами на окупованих територіях», – зазначив Вадим Черниш.
Так, у 2018 році до освітніх центрів «Донбас – Україна» звернулися за консультаціями більше ніж 3 000 осіб, вступило за спрощеною процедурою – 1 522 особи, що на 176 вступників більше ніж у минулому році. Освітні центри «Крим – Україна» надали консультації більше ніж 700 осіб, вступило за спрощеною процедурою – 227, що на 23 особи більше у порівнянні з минулим роком.
З метою покращення доступу до освіти дітей з населених пунктів з тимчасово окупованих територій та залучення якомога більшої кількості вступників до українських університетів, коледжів та закладів професійно-технічної освіти МТОТ щороку проводиться широка інформаційна кампанія.
Зокрема, 1 червня за участі Першого заступника Міністра Юсуфа Куркчі, заступників Міністра Георгія Туки та Юрія Гримчака організовано День відкритих дверей у Донецькій, Луганській та Херсонській областях. 6 серпня Міністр Вадим Черниш відвідав Херсонські виші, на базі яких працюють освітні центри «Крим-Україна».
Окрім цього, МТОТ спільно з БФ «Stabilization Support Services» підготовлено листівки щодо здобуття української освіти які були розміщено на КПВВ, поштових відділеннях, відділеннях АТ «Ощадбанку», центрах надання адміністративних послуг, автобусах і автобусних станція.
Також МТОТ розповсюджено ролики соціальної реклами «Кожен має право на освіту» на залізничних вокзалах та у потягах ПАТ «Укрзалізниця».