12 Грудня 2016

У Києві відбулася благодійна акція на підтримку дітей політв’язнів в Криму

В Парламентській бібліотеці було проведено благодійну акцію «Рука допомоги» на підтримку дітей з Криму, батьки яких знаходяться в місцях ув’язнення за прояв громадянської позиції.

dsc_0645У заході взяли участь лідер кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв, Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров, перший заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Юсуф Куркчі, представники громадських організацій.

Сьогодні ситуація з дотриманням прав людини в окупованому Криму залишається складною. Викрадення, безпідставні затримання громадян України, переслідування за релігійними мотивами, незаконні обшуки, вилучення майна, ув’язнення за надуманими обвинуваченнями, катування – все це відбувається в умовах, коли правозахисні організації не мають доступу до тих, чиї права систематично порушуються.

Україна привертає увагу міжнародної спільноти – кожного небайдужого – до ситуації в Криму. Міжнародне співтовариство повинно посилити тиск на Російську Федерацію з метою надання безперешкодного доступу незалежним правозахисникам на територію півострова для здійснення об’єктивного моніторингу ситуації з правами людини.

dsc_0659

Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв зазначив, що Меджліс і кримськотатарські громадські організації будуть регулярно проводити подібні заходи в різних містах України, адже діти репресованих з політичних мотивів батьків є дітьми всього народу, незалежно від національності і віросповідання.

«В таких умовах родини політв’язнів залишаються найбільш вразливими, особливо коли мова йде про неповнолітніх дітей, –  зазначив Перший заступник Міністра Юсуф Куркчі. –  Усі діти, які залишилися без батьків, потребують нашого піклування, і обов’язок кожного з нас – не бути байдужими та підтримати ці родини», – додав він.

dsc_0628dsc_0640

В рамках акції проводилися численні майстер-класи, зокрема з патріотичного плетіння тамги та браслетів, по виготовленню кримськотатарського національного жіночого головного убору – феси, а також з малювання.dsc_0681

Відвідувачі могли скуштувати традиційні кримськотатарські страви та солодощі, представлені багатьма кримськими ресторанами.

За словами організаторів, за підсумками акції, яка тривала 4 години, вдалося зібрати 41 тисячу гривень. Усі виручені кошти будуть направлені на допомогу сім’ям політв’язнів.

Нагадаємо, сьогодні на тимчасово окупованій території АР Крим до 70 дітей залишились без батьків, заарештованих окупаційною владою з політичних мотивів.