30 Листопада 2017

У Міністерстві відбулась презентація дослідження МОМ «Національна система моніторингу ситуації з внутрішньо переміщеними особами в Україні»

29 листопада у Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України відбулася презентація дослідження Міжнародної організації з міграції в Україні (МОМ) під назвою «Національна система моніторингу ситуації з внутрішньо переміщеними особами в Україні».

У заході взяли участь заступник Міністра Георгій Тука, Координатор програми надзвичайних ситуацій та стабілізації Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Естер Руїз де Азуа, представники Посольств іноземних держав в Україні, представники міжнародних організацій.

Під час презентації Естер Руїз де Азуа розповіла про опитування, яке було проведено у 24 областях України та місті Києві і на  підставі якого була зібрана інформація щодо соціально-економічних даних ВПО та їх намірів щодо переміщення, ситуації з працевлаштуванням, доступом до соціальних послуг та допомоги.

Зокрема, дослідження виявило поступове покращення ситуації із працевлаштуванням ВПО. Якщо у березні 2016 року роботу після переміщення мали лише 35% внутрішньо переміщених осіб, то сьогодні ця частка зросла до 49%. Також зріс і середній дохід ВПО з 2005 грн у червні 2017 до 2340 у вересні. При цьому з 56% до 58% зросла частка ВПО для яких заробітна платня є головним джерелом доходу.

«Результати таких досліджень допомагають більш чіткіше зрозуміти та розбиратися з ситуаціями і проблемами, які виникають навколо ВПО, зокрема: працевлаштування, умовами проживання, рівнем доходу та добробуту під час інтеграції до приймаючої громади. Також, до звіту внесена інформація щодо статусу жінок, які несуть відповідальність не лише за себе, а й за своїх дітей, і які особливо потребують роботу з гідною оплатою для забезпечення потреб своєї сім’ї. Та під час дослідження було виявлено одне спільне бажання внутрішньо переміщених осіб – мати постійне житло та постійний дохід», – зазначила Естер Руїз де Азуа

У свою чергу Георгій Тука відзначив важливість проведення таких досліджень, оскільки їх можна використати для планування подальшої роботи при розробці стратегій та програм, що стосуються внутрішньо переміщених осіб.

DSC_0044«Дякуємо МОМ за підготовку такого дослідження та надання матеріалів, які можна використати для урахування у подальшій роботі, але такі висновки ще необхідно детально вивчати. Завдяки таким дослідженням ми можемо відзначити зміни у деяких регіонах щодо покращення або погіршення ситуації з працевлаштуванням ВПО», – сказав Георгій Тука