28 Листопада 2016

У Міністерстві відбулася зустріч з Головою місії «Лікарі без кордонів» в Україні

image-21Перший заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Юсуф Куркчі та фахівці Міністерства зустрілися з Головою місії неурядової медичної гуманітарної асоціації «Лікарі без кордонів» (MSF) в Україні Самуелем Давідом Теодором з метою обговорення ситуації на кордоні з тимчасово окупованою територією Автономної Республіки Крим, медичних та гуманітарних потреб населення, а також подальшого співробітництва.

Юсуф Куркчі проінформував, що ситуація на контрольних пунктах в’їзду – виїзду «Чаплинка», «Каланчак» і «Чонгар» залишається складною.

«В першу чергу це пов’язано з великим навантаженням через збільшення кількості людей, які перетинають кордон, майже на двадцять відсотків у робочі дні та в двічі більше у святкові. Говорити про доступ громадян до отримання якісної медичної допомоги взагалі не можливо. На контрольних пунктах не має жодного стаціонарного пункту надання медичної допомоги. Первинну медичну допомогу зазвичай надають працівники прикордонної служби, які не мають відповідної медичної освіти», – підкреслив Перший заступник Міністра.

Також він повідомив, що за існуючою в Міністерстві інформацією, стан діагностування хвороб в медичних установах на окупованих територіях відстає на 10-15 років в порівнянні з цими ж послугами в медичних закладах України.

За його словами, іноді, щоб отримати діагноз, люди чекають до двох тижнів, а несвоєчасне діагностування, в свою чергу, може призвести до критичних наслідків.

«У Криму залишилися наші громадяни і ми на сьогодні не можемо гарантувати їм якісну медицину на окупованих територіях, проте повинні зробити усе можливе, щоб вони мали змогу скористатися послугами медиків та пройти обстеження в центрах, оснащених сучасним обладнанням», – сказав Юсуф Куркчі.

В свою чергу, Самуел Давід Теодор повідомив, що планує поїздку до м. Херсон з метою вивчення потреб населення як в отриманні медичних послуг так і гуманітарної допомоги. За її результатами стане відомо яку допомогу зможе надати Асоціація «Лікарі без кордонів» у сфері охорони здоров’я.

Перший заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Юсуф Куркчі висловив вдячність за підтримку України у складний для неї період, спричинений бойовими діями на Донбасі та окупацією Криму і висловив готовність до співпраці.

Довідково: «Лікарі без кордонів» (фр. Medecins sans frontiers, MSF) — міжнародна неурядова гуманітарна організація, покликана надавати безкоштовну гуманітарну та медичну допомогу жертвам конфліктів, природних та техногенних катастроф, епідемій або людям, виключеним з системи охорони здоров′я. MSF працює суворо у відповідності до принципів нейтральності, незалежності і неупередженості. Це означає що MSF не підтримує жодну сторону в будь-якому конфлікті, не залежить від жодних політичних, військових або корпоративних програм і надає медичну допомогу людям виключно на підставі їх потреб незалежно від статі, раси, релігійної чи політичної приналежності. Організація була створена у 1971 р. в Парижі, присутня у більш ніж 60 країнах, де здійснює понад 450 проектів. У 1999 р.  MSF була удостоєна Нобелівської премії миру.