28 Грудня 2017

У МТОТ обговорювали умови роботи підприємств на непідконтрольних територіях

У МТОТ під головуванням заступника Міністра Георгія Туки відбулось перше засідання робочої групи з комплексного аналізу проблемних питань, пов’язаних з проведенням господарської діяльності в рамках українського законодавства на непідконтрольній території Донецької і Луганської областей (НКТ), а також пошуку шляхів їх вирішення.

У засіданні взяли участь представники корпорацій та підприємств, міністерств та відомств України, які розповіли про стан справ у компаніях, надали інформацію щодо збитків, наданих державі внаслідок введення тимчасових адміністрацій на підприємствах, розташованих на НКТ, та окреслили ряд загальних проблем.

Зокрема, мова йшла про значне погіршення екологічної ситуації в регіоні, невиплату пенсій громадянам України на НКТ, переїзд фахівців важливих галузей до РФ з метою працевлаштування, невідповідність законодавства у сфері оподаткування до ситуації в країні тощо.

Окрім того зазначалося, що на НКТ здійснюється нелегальний видобуток корисних копалин, багато випадків пошкодження  майна державних і приватних підприємств від дій незаконних збройних формувань, а також його розкрадання у великих обсягах, особливо це стосується обладнання, виготовленого з металу.

27.12.2017 МТОТ Тука

Під час засідання обговорювалися можливі дії  спрямовані на вирішення визначених проблем та питань, пов’язаних з припиненням господарської діяльності підприємств, які розташовані в окремих регіонах Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.

Георгій Тука запросив всіх до налагодження комунікації між членами робочої групи та продуктивної співпраці, вироблення конкретних пропозицій для удосконалення нормативно-правової бази, а також підкреслив важливість володіння актуальною інформацією про стан підприємств на НКТ.