5 Травня 2018

У МТОТ презентовано черговий раунд дослідження МОМ щодо проблем ВПО

4 травня у Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України відбулась презентація чергового раунду досліджень Міжнародної організації з міграції в Україні (МОМ) щодо проблем внутрішньо переміщених осіб.

У заході взяли участь заступник Міністра Георгій Тука, заступник Міністра соціальної політики Микола Шамбір, Голова Представництва МОМ д-р Томас Лотар Вайс,  менеджер програм Представництва МОМ Пані Хельга Пендер, представники Посольств іноземних держав в Україні та представники міжнародних та вітчизняних гуманітарних організацій.

IMG_3127

Під час вступного слова Георгій Тука наголосив на необхідності соціальної підтримки ВПО, оскільки проблема житла та працевлаштування залишається актуальною. Також, він нагадав, що завдяки ініціативі МТОТ була започаткована програма надання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання житла для ВПО та обладнання для ЦНАПів на умовах співфінансування і місцева влада повинна докладати максимум зусиль для вирішення житлових питань ВПО.

IMG_3137

«На п’ятому році війни гостро постає питання вирішення житлових проблем ВПО. За даними дослідження 80 відсотків переселенців планують залишатися у нових домівках, оскільки повернення додому може бути небезпечним для життя. Вирішення проблем житла базується не тільки на необхідності виділення певних коштів з державного бюджету, але й на використанні коштів з місцевих бюджетів. При цьому ВПО, які інтегрувалися у нові громади позбавлені можливості голосування на місцевих виборах», – зазначив Георгій Тука.

Під час презентації досліджень пані Хельга Пендер окреслила основні проблеми з якими постійно стикаються ВПО, зокрема доступ до соціальних послуг, працевлаштування, інтеграція та інші.

При цьому зазначила, що дослідження ґрунтувались на обстеженні під час опитування телефоном, зустрічей та участі переселенців у фокус-групах різних напрямів.  Проводилися дослідження за фінансової підтримки ЄС.

IMG_3154

За даними дослідження, ситуація із зайнятістю ВПО з червня 2017 залишається відносно стабільною. Наразі працевлаштовані 48% переміщених осіб. 12% ВПО на даний час активно шукають роботу, і переважна більшість із них (78%) ― жінки. Майже 40% серед тих, хто шукає роботу, зазначили, що найбільшою проблемою є відсутність вакансій.

«Надавши допомогу понад 220 тис. людей, що постраждали від конфлікту в Україні, МОМ прагне й надалі співпрацювати з Урядом та громадянським суспільством України, донорами, Гуманітарною групою країни та іншими міжнародними партнерами задля підвищення стійкості найуразливіших груп населення, постраждалих від конфлікту на сході країни», ― сказав Голова Представництва МОМ д-р Томас Лотар Вайс.

У свою чергу Георгій Тука подякував МОМ за таку роботу та відзначив важливість таких досліджень, оскільки така робота дуже необхідна і такі доповіді мають спонукати, щоб рухатися вперед.