13 Травня 2017

У МТОТ презентували результати дослідження МОМ щодо соціально-економічних проблем внутрішньо переміщених осіб в Україні

 

 

DSC_0094Працевлаштування та забезпечення житлом залишаються ключовими викликами для внутрішньо переміщених осіб в Україні, про що свідчать результати дослідження Національної системи моніторингу ситуації з ВПО, яку реалізує Міжнародна організація з міграції за фінансування Європейського Союзу.

DSC_0043«Позицією Міністерства є об’єктивний погляд зовні, який допомагає правильно зорієнтуватись щодо проблем внутрішньо переміщених осіб, які вимушені були покинути місця постійного проживання. І завдяки плідній роботи Міністерства до Верховної Ради України були внесені такі законопроекти, які регулюють права ВПО, але поки що ці законопроекти знаходяться на розгляді у комітетах ВРУ», – зазначив у вступному слові заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука.

«Відповідно до потреб переселенців, приймаючі громади повинні надавати можливості для перепідготовки та навчання новим спеціальностям, а також всіляко сприяти у працевлаштуванні за фахом внутрішньо переміщеним особам», – зазначила під час виступу Координатор програми надзвичайних ситуацій та стабілізації Представництва МОМ в Україні Естер Руїз де Азуа.

DSC_0067

Результати дослідження МОМ базувалися на особистому опитуванні більше тисячі ВПО та понад 3 тисяч переселенців за допомогою телефону. Дослідження проводилося протягом лютого-березня 2017 року і охопило підконтрольні території – 24 області та місто Київ.

З детальним аналізом МОМ можна ознайомитися тут /Завантаження/