26 Жовтня 2017

У МТОТ розглядали питання водопостачання та водовідведення на сході України

25 10 17 Вода ДонбасаВ рамках роботи гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи  з мирного врегулювання конфлікту на сході України МТОТ вживає усіх можливих заходів щодо дотримання норм міжнародного гуманітарного права, зокрема забезпечення питною водою населення, яке проживає по обидві сторони лінії зіткнення. На початку 2017 року вперше запрацював механізм  оплати боргу за водопостачання на непідконтрольну Уряду України територію Луганської області.

Не дивлячись на досягнуті домовленості та створення відповідного механізму, у комунальних підприємств водопостачання Донецької та Луганської областей виникають технічні, фінансово-економічні проблеми, вирішення яких координується МТОТ.

25 жовтня у  МТОТ відбулася робоча нарада щодо основних проблемних питань пов’язаних з діяльністю підприємств, які забезпечують питною водою населення, що проживає по обидві сторони лінії зіткнення. Зокрема були присутні генеральний директор КП «Вода Донбасу» Олександр Євдокімов, директор КП «Попаснянський районний водоканал» Іван Вілков, представники – Швейцарського бюро співробітництва в Україні, UNICEF, Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, МКЧХ та ООН.

Під час наради Олександр Євдокімов зосередив увагу на найгостріших технічних та фінансово-економічних питаннях з якими стикнулося підприємство.

«Хочу зупинитись на найболючіших питаннях з якими постійно стикається наше підприємство, це технічні та фінансово-економічні проблеми. Так, постачання води через Південно-Донбаський водогін іде із втратами, а водогін Горлівка-Торецьк, що частково відремонтований, проходить через лінію зіткнення та потребує відновлення. Та завдяки допомозі Міжнародного Комітету Червоного Хреста, який у важкі часи поставляв спеціальні матеріали, відновлення мереж водопостачання проходило вчасно. Також, завдяки місії ОБСЄ в Україні, уздовж каналу встановлені відеокамери, які фіксують кількість обстрілів і завдяки цьому на сьогодні обстріли припинені», – зазначив Олександр Євдокімов

Також, керівник КП «Попаснянський районний водоканал» Іван Вілков пояснив присутім про можливості роботи підприємства, яке працює для забезпечення питною водою тимчасово непідконтрольних територій Луганської області.

«КП «Попаснянський районний водоканал» уклав угоду з українським підприємством «Джерело нового життя», яке сплачує за послуги постачання води на НКТ. При цьому був розрахований та затверджений тариф до якого включені енерговитрати, матеріали для виробництва, заробітна плата працівникам тощо. Та на теперішній час значно зменшено отримання питної води на НКТ і це привело до дисбалансу роботи підприємства. При недоборі питної води для населення погіршилась її якість і це є утиском прав людини на питну воду», – заявив під час доповіді Іван Вілков.

Водночас Іван Вілков звернув увагу на необхідність збільшення забору питної води для населення, яке проживає на непідконтрольних територіях, оскільки недопостачання може привести до екологічних проблем регіону.

«Ще у 2005 році Донбас був визнаний маловодним регіоном. Я прошу звернути увагу на екологічну, епідеміологічну та гуманітарну проблему території Луганської області та закликати збільшити об’єм отримання питної види для українських громадян, що мешкають на непідконтрольній території. Та одразу хочу подякувати МТОТ за постійну підтримку та координацію у залученні гуманітарних організацій для розв’язання таких проблем», – додав Іван Вілков

Підсумовуючи зустріч заступник Міністра Георгій Тука подякував партнерам за небайдужість та активну підтримку України, оскільки конфлікт на сході є унікальним, тому необхідна увага світової спільноти.

25 10 17 Вода Донбаса 1«Завдяки таким зустрічам ми маємо змогу напряму отримувати інформацію про нагальні проблеми водопостачання на схід України. Я дуже вдячний всім партнерам за допомогу та за акцентування уваги для надання гуманітарної допомоги Луганській області та в свою чергу, Міністерство та я особисто будемо докладати зусиль у організації та координації ваших дій», – підсумував Георгій Тука.