11 Липня 2018

У МТОТ створено Науково-консультативну раду

9 липня відбулось установче засідання  Науково-консультативної ради при МТОТ за участю українських та міжнародних науковців, зокрема, держав, які мають досвід конфліктного та постконфліктного державного врегулювання (Грузія, Молдова),  всього – 12 науковців з Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Українського Католицького університету, Національного університету «Києво-Могилянська академія», Національної академії правових наук України, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Сухумського державного університету імені З. Анчабадзе (Грузія), Національної академії державного управління при Президентові України, Дипломатичної академії України імені Г. Удовенка, Міжнародного вільного університету Молдови (Молдова) на чолі з Міністром, Головою Ради Вадимом Чернишом.

Науково-консультативна рада при МТОТ (далі – Рада) – це консультативно-дорадчий орган, який створено з метою розгляду наукових рекомендацій та проведення фахових консультацій з основних питань діяльності Міністерства.

Міністр, Голова Ради Вадим Черниш:

«У сьогоднішньому засіданні беруть участь науковці, в яких вже є певний базис напрацювань, який можна використати на практиці та імплементувати в сучасні українські реалії. Однак залишається ще багато різних тем, яким приділяється не достатньо уваги і які необхідно глибинно досліджувати. У складі Наукової ради також представлені науковці з Молдови та Грузії, які не один рік працюють з питаннями внутрішнього переміщення та постконфліктного врегулювання, досвід яких ми можемо використати готуючи дослідження для України. Також для нас є дуже важливою є підтримка наших міжнародних партнерів – Уряду Швейцарської Конфедерації та Світового банку, які співпрацюють з МТОТ з моменту його створення і вчергове згодилися долучитися до цієї надважливої справи».

На засіданні було визначено процедуру роботи Ради (регламент), зокрема, вирішено, що Рада працює на громадських засадах, а звіти про її діяльність оприлюднюються на офіційних веб-ресурсах МТОТ.

 «Ми вітаємо створення Науково-консультативної ради при МТОТ. Питання розбудови миру, гібридних конфліктів та гібридних загроз залишаються вкрай важливими для України. Створення такого аналітичного центру, який консультуватиме Міністерство та інші центральні органи виконавчої влади – це  далекоглядна та довгострокова інвестиція, що дозволить сформувати науковий підхід у багатьох питаннях, що досі залишаються недосліджуваними. Відкриття магістерської програми на факультеті соціології і права в НТУУ «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського»  «Врегулювання конфліктів та медіація» ще 2 роки тому стала великим кроком в цьому напрямку, який ми з радістю підтримали з самого початку разом з нашими британськими колегами», – зазначив Заступник Голови Місії Посольства Швейцарії в Україні Крістоф Шпеті.

Старший менеджер портфеля проектів Світового банку в Україні Клавдія Максименко у своїй промові до членів Ради підкреслила актуальність її створення та висловила підтримку створенню Наукової ради а також наголосила на важливості і корисності майбутніх результатів досліджень:

«Ми як організація, яка у багатьох країна займається допомогою урядам в роботі над подоланнями наслідків конфліктів, відновленні миру, економічного відновлення територій, що постраждали внаслідок конфлікту, високо оцінюємо ініціативу МТОТ щодо створення Науково-консультативної ради».

* Всі члени Ради та запрошені учасники засідання висловили готовність до наполегливої співпраці для вироблення наукових і стратегічних підходів у вирішенні нагальних викликів, які постають перед українським суспільством.

__________________

*Довідково

Відповідно до Положення, МТОТ:

  • організовує проведення наукових досліджень із залученням вітчизняних та міжнародних фахівців з питань, що належать до компетенції МТОТ;
  • виступає державним замовником наукових досліджень комплексного характеру з питань, що належать до компетенції МТОТ.