7 Лютого 2018

У МТОТ відбулась зустріч з представниками організації ЛІКАРІ СВІТУ (Médecins du Monde)

В Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України (МТОТ) відбулась зустріч з представниками незалежної гуманітарної організації ЛІКАРІ СВІТУ (Médecins du Monde / Doctors of the World) щодо налагодження співпраці по наданню медичної та психологічної допомоги місцевому населенню Луганської області, яке проживає поруч з лінією зіткнення.

06.02.2018 МТОТ Лікарі Світу 2

Генеральний координатор Médecins du Monde в Україні Шарлот Фортьєр розповіла про діяльність організації у світі та в Україні, а також презентувала Стратегію діяльності на період з квітня 2018 по квітень 2019 роки. Мова йшла про гострі проблеми Попаснянського та Станично-Луганськоого районів, що розташовані уздовж лінії зіткнення Луганської області, де система охорони здоров’я суттєво постраждала через збройну агресію Російської Федерації.

Шарлот Фортьєр окреслила пріоритети діяльності організації для подолання проблем обмеженості доступу місцевого населення до первинної медико-санітарної допомоги, до послуг з психологічного здоров’я та психосоціальної підтримки, до послуг сексуального та репродуктивного здоров’я (включаючи планування сім’ї), а також виокремила проблему високого рівня ґендерно обумовленого насильства на територіях поблизу лінії зіткнення.

06.02.2018 МТОТ Лікарі Світу

Начальник управління з питань внутрішньо переміщених осіб та гуманітарного співробітництва МТОТ Ірина Калупаха подякувала представникам організації ЛІКАРІ СВІТУ за допомогу українським громадянам та повідомила про затвердження Урядом України наприкінці 2017 року Державної цільової програми відновлення та розбудови миру в східних регіонах України, яка була розроблена МТОТ.

«Однією із стратегічних складових Державної цільової програми відновлення та розбудови миру в східних регіонах України є розбудова миру та соціальна стійкість. Велику увагу приділено, зокрема, забезпеченню психологічної та соціальної підтримки населення, постраждалого від конфлікту, створення самодостатніх територіальних громад, здатних до саморозвитку та підвищення рівня захисту населення й громадської безпеки», – підкреслила Ірина Калупаха

Сторони домовились про подальший діалог стосовно надання гуманітарної допомоги місцевому населенню, що проживає поблизу лінії проведення АТО у Луганській області.

Довідково: ЛІКАРІ СВІТУ (Médecins du Monde) працюють в Україні з серпня 2015 року.  На сьогодні у Попаснянському та Станично-Луганському районах Луганської області медичні мобільні бригади здійснюють допомогу місцевому населенню (комплексна первинна медико-санітарна допомога, включаючи лікувально-профілактичні заходи, забезпечення необхідними ліками, медичні консультації спеціалістів, допомога постраждалим від ґендерно зумовленого насильства, перенаправлення пацієнтів до вищого 2-3 рівнів медичної допомоги) та  проводять тренінги для місцевого медичного персоналу. 

06.02.2018 МТОТ Лікарі Світу 1