24 Листопада 2017

У МТОТ відбулася зустріч Міністра Вадима Черниша з Міністром з питань примирення та громадянської рівності Грузії Кетеван Цихелашвілі

23 листопада відбулась зустріч Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадима Черниша та Міністра з питань примирення та громадянської рівності Грузії Кетеван Цихелашвілі.

Під час зустрічі Міністр Вадим Черниш окреслив напрямки діяльності Міністерства, проблемні питання щодо вивчення, прогнозування та здійснення необхідних заходів для підтримки зв’язків з населенням, що проживає на непідконтрольних Уряду України територіях. Зокрема мова йшла про виконання Плану заходів спрямованих на реалізацію деяких засад державної внутрішньої політики щодо окремих районів Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження (План заходів).

«Метою Плану заходів є допомога громадянам, які залишаються на непідконтрольних територіях, посилення їх довіри до України та єдність держави», – зазначив Вадим Черниш.

Міністр Грузії Кетеван Цихелашвілі підкреслила важливість створення МТОТ та висловила високу оцінку роботи, що проводиться. Також Кетеван Цихелашвілі зазначила важливість здійснення ефективних заходів щодо врегулювання конфлікту, обміну досвідом та поглибленої співпраці між Україною і Грузією.

 «Щоразу коли ми втрачаємо контакт, цим користується агресор, тому необхідно використовувати всі можливі засоби комунікації для зв’язку з громадянами на непідконтрольних територіях: через контрольно-пропускні пункти, засоби масової інформації, соціальні медіа тощо», – поділилася досвідом своєї країни Кетеван Цихелашвілі.

На завершення зустрічі Міністри висловили готовність ділитися досвідом щодо врегулювання конфлікту та підтримки постраждалих громадян і домовилися налагоджувати постійну співпрацю між відомствами.

Зазначимо, що в Грузії створено два окремих міністерства, які покликані здійснювати державну політику щодо врегулювання конфлікту, що виник внаслідок російської агресії. А саме: Міністерство з питань примирення та громадянської рівності Грузії та Міністерство з питань вимушено переміщених з окупованих територій осіб, біженців та розміщення Грузії