4 Грудня 2018

У МТОТ відбулася зустріч з делегацією Боснії і Герцеговини щодо обміну досвіду з питань ВПО

03 грудня 2018 року в Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України (МТОТ) відбулася робоча зустріч з делегацією Боснії і Герцеговини на чолі з Маріо Ненадіч, Міністром юстиції та адміністрування кантону Сараєво

Візит відбувся у продовження співпраці між Україною та Боснією і Герцеговиною (гіперпосиланням про останній візит) з обміну досвідом щодо питань захисту прав та свобод внутрішньо переміщених осіб (ВПО), з урахуванням особливих потреб, що виникли в результаті вимушеного переміщення.

Під час зустрічі Олександр Левченко, Посол України в Хорватії та Боснії і Герцеговині 2010-2017 р.р., Радник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, окреслив позицію Уряду України щодо тимчасової окупації частини Донецької, Луганської областей та АР Крим Російською Федерацією, а також ознайомив зарубіжних колег з проектами та досягненнями МТОТ щодо забезпечення прав та поліпшення умов життя ВПО.

Зі свого боку, Міністр Маріо Ненадіч, зокрема, зазначив, що внаслідок конфлікту в Боснії і Герцеговині з 4,3 млн населення – 1 млн складали біженці та 1,2 млн ВПО, що вимагало неабияких зусиль з боку Уряду та міжнародного співтовариства для надання допомоги своїм громадянам.

Також М.Ненадіч розповів про проекти підтримки постраждалого населення, які реалізуються в Боснії і Герцеговині сьогодні, після 23-х років по закінченню конфлікту, за допомогою Міжнародного комітету Червоного Хреста, Банку ради Європи та інших міжнародних гуманітарних організацій.

На завершення зустрічі представники Боснійсько-Герцеговинської делегації запевнили у всебічній підтримці України. Сторони домовилися про розширення довгострокової співпраці країн та висловили сподівання на її подальший розвиток щодо забезпечення прав і свобод постраждалих громадян від збройного конфлікту.