15 Жовтня 2018

У МТОТ відбувся ознайомчий семінар для членів Громадської ради при Міністерстві

У Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України (далі – МТОТ) відбувся ознайомчий семінар для членів Громадської ради при Міністерстві на тему: «Діяльність МТОТ: місія, стратегія, перспективи взаємодії з громадськістю».

Привітав учасників семінару Радник Міністра, Посол України в Хорватії та в Боснії і Герцеговині 2010-2017 р.р., Олександр Левченко, який окреслив головні завдання, які покладає на себе МТОТ, основні засади мирної реінтеграції Донбасу, розповів про можливість та орієнтовний план миротворчої місії ООН на сході України, а також про досвід Хорватії з цього питання.

У ході семінару керівники підрозділів презентували напрямки діяльності МТОТ, висвітлили низку питань щодо положення Міністерства, його повноважень, структури, а також завдання і досягнення за 2,5 роки існування.

Члени Громадської ради мали можливість безпосереднього спілкування з кожним зі спікерів:  начальником Управління з питань внутрішньо переміщених осіб та гуманітарного співробітництва Іриною Калупахою, начальником Управління з питань Автономної Республіки Крим та м. Севастополя Сергієм Мокренюком, начальником Управління адміністративно-організаційної діяльності Оленою Панамарчук, начальником Відділу з питань осіб‚ позбавлених особистої свободи Ігорем Грибом, начальником Відділу роботи з персоналом Аллою Луцюк, начальником Сектору взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю Оленою Красько, головним спеціалістом з питань запобігання та виявлення корупції Владиславом Рагімовим, головним спеціалістом Управління з питань східних регіонів Андрієм Лифенко, головним спеціалістом Відділу з питань конфліктного і постконфліктного врегулювання Павлом Куликом та іншими фахівцями Міністерства.

Присутні дізнались про проекти МТОТ, спрямовані на реінтеграцію внутрішньо переміщених осіб та тимчасово окупованої території Криму і на сході України, дотримання прав людини,  економічне відновлення та розбудову миру на територіях, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту та/або тимчасової окупації тощо, які потребують розробки, а також такі, що вже перебувають на розгляді Уряду.

Також членам Громадської ради було презентовано діяльність Порталу економічного і соціального відновлення Донбасу, який було ініційовано і розроблено МТОТ у формі доступної широкому загалу on-line  платформи для постійного моніторингу наслідків конфлікту, продуктивності відновлення та якості реалізації проектів.

На завершення семінару Заступник Міністра Георгій Тука запевнив всіх присутніх, що Міністерство і надалі буде сприяти співпраці з громадськістю, яка опікується питаннями внутрішньо переміщених осіб, повернення та реінтеграції тимчасово окупованих територій, а також допомогою громадянам України, які постраждали внаслідок конфлікту.

«Маю надію, що змістовні інформаційні кейси спікерів семінару врахуються Громадською радою та будуть використовуватись у подальшій конструктивній співпраці з Міністерством» – зазначив Георгій Тука.