26 Квітня 2017

У МТОТ відбувся семінар, присвячений ролі міжнародного досвіду у переговорних процесах для подолання конфлікту

25 квітня у Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України відбувся семінар щодо досвіду Абхазії, Придністров’я та Південної Осетії у переговорних процесах під час конфлікту.

DSC_1086Мета проведення семінару полягає  в обміні експертними думками та практиками в питанні подоланні конфлікту у Грузії, Молдові та в Україні. У дискусії взяли участь Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш, Посол Швейцарії в Україні та Республіці Молдова Гійом Шойрер, Міністр з питань примирення та громадянського рівноправ’я Грузії у 2012 – 2016 рр. Паата Закареішвілі та заступник Міністра закордонних справ та європейської інтеграції у 2009 – 2013 рр., постійний представник Молдови при ОБСЄ у 2013 – 2016 рр. Андрій Попов.

 «Ситуація в Україні має свій унікальний характер, тому не може бути конкретної стратегії для його вирішення, але є досвід інших країн, наприклад Швейцарії, Грузії, Молдови який можна використати для України. Зі свого боку Швейцарія і надалі буде надавати підтримку Міністерству, яке є ключовим у вирішенні та розв’язанні проблем, пов’язаних з конфліктом», – зазначив  Гійом Шойрер.

У свою чергу Паата Закареішвілі розповів про 25-річний досвід подолання конфлікту на території Грузії та зазначив:

DSC_1096«У нас не має ресурсу для спротиву, але на нашому боці міжнародне право, яке ми доводимо, а в Україні більше шансів у вирішенні конфлікту демократичним шляхом. В Україні перевага – це час, який треба використовувати».

Розповідаючи про шляхи мирного врегулювання конфлікту Андрій Попов зазначив:

«Конфлікт в Україні не пов’язаний з розпадом СРСР, як це відбувалось у Молдові. На сьогодні Україна межує з одного боку з Росією, а з іншого з країнам ЄС і така географічна позиція може впливати на мирне врегулювання конфлікту шляхом переговорів та політичної волі».

DSC_1088

По завершенню семінару, гості з Молдови та Грузії виступили на прес-конференції.