7 Грудня 2017

У МТОТ вивчали Хорватський досвід у сфері протимінної діяльності

В рамках візиту делегації з Хорватського центру протимінної діяльності (CROMAC) у Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України (МТОТ) відбувся круглий стіл «Хорватський досвід в сфері протимінної діяльності та можливість його адаптації/впровадження в Україні».
До участі у заході були запрошені представники МВС, Міноборони, МОЗ, МОН, Мінекономрозвитку, ДСНС, Національної гвардії, Держприкордонслужби, Нацполіції, Держспецтрансу, представники посольства Швейцарії в Україні, міжнародних та громадських організацій.

sdr

У своїх вітальних промовах Заступник Міністра Георгій Тука та Посол Хорватії в Україні Томіслав Відошович зазначили важливість українсько-хорватської співпраці у питанні гуманітарного розмінування та подякували Уряду Швейцарії за  підтримку візиту.

dav

«Спілкуючись з колегами із Хорватії, я був здивований про кількість спільних проблем, які постають в наших країнах у питаннях гуманітарного розмінування. Протягом року у МТОТ вивчається проблема розмінування і цим питанням треба приділяти належну увагу з боку держави, оскільки виникає багато проблем від вибухонебезпечних предметів і такі важливі речі не можна не дооцінювати», – сказав Георгій Тука
 
У свою чергу Томіслав Відошович запевнив у подальшій підтримці України з боку Республіки Хорватія, а також наголосив про подальшу співпрацю у сфері гуманітарного розмінування та у сферах, що стосуються подолання наслідків конфлікту на сході України.

dav

Томіслав Відошович зазначив, що всі учасники круглого столу з боку хорватської сторони мають не лише управлінський досвід, але й безпосередньо брали участь у заходах під час збройного конфлікту на території Хорватії.
 
«Початок практичної співпраці, дозволить Україні скористатися нашим досвідом та успіхами у протимінній діяльності, врахувати помилки та зробити відповідні висновки»,  – зазначив Посол Хорватії в Україні Томіслав Відошович.
 
Даючи  високу оцінку україно-хорватському співробітництву Томіслав Відошович повідомив, що на початку наступного року заплановано зворотній візит української делегації до Хорватії.
 
На круглому столі було презентовано різні напрямки діяльності CROMAC: законодавчі норми побудови системи протимінної діяльності у Республіці Хорватія, досвід щодо координації дій для реалізації основних складових протимінної діяльності, розробки та використання нових технологій, тощо.
Окрім цього, під час дискусії учасники круглого столу обговорювали можливості співпраці щодо обміну досвідом у сфері протимінної діяльності  з іншими країнами.
На завершення заходу Георгій Тука подякував всім присутнім за змістовні доповіді та важливі запитання, зазначив, що теми підняті під час обговорення ще раз свідчать про велику кількість спільних проблем у сфері протимінної діяльності та висловив переконання в продовженні ґрунтовної співпраці та залучення до неї всіх сторін і організацій, зацікавлених в досягненні успішних результатів у сфері гуманітарного розмінування.