4 Вересня 2017

У серпні адмінмежу з Кримом перетнули 359 тис. осіб

Впродовж серпня адміністративну межу з окупованим Кримом в обох напрямках перетнули 359 тис. осіб. З них 193,5 тис. – в’їхали на територію півострова, 165,8 – виїхали.  Порівняно з липнем, кількість перетинів збільшилась на 11%.
 
Найбільше людей перетнули адміністративну межу через КПВВ “Чонгар” – 182,4 тис. осіб. 136 тис. осіб – перетнули адмінмежу через КПВВ “Каланчак” і ще 40,8 тис. осіб – через КПВВ “Чаплинка”.
 
За словами першого заступника Міністра Юсуфа Куркчі, збільшення потоку людей в літній період можна пояснити, зокрема, сезоном відпусток та канікулами у навчальних закладах.
 
“У багатьох людей в Україні є власність на території Криму і природньо, що маючи відпустку люди хочуть перевірити в якому стані ця власність перебуває. Крім того, саме під час канікул у липні-серпні студенти, які навчаються в українських вищих навчальних закладах , їдуть додому, а напередодні навчального року – повертаються”, – відзначив Юсуф Куркчі.
 
При цьому, він зауважив, що досі залишаються нереалізованими розроблені МТОТ у співпраці з Мінінфраструктури проекти з покращення умов перетину КПВВ для громадян України.
 
“Насправді, рух через КПВВ є стабільним і немала кількість людей, які перетинають адмінмежу, є свідченням зв’язку наших громадян, які проживають на тимчасово окупованій території, з Україною. Держава зі свого боку має підтримувати і зміцнювати цей зв’язок шляхом створення більш комфортних умов перетину КПВВ, наближення Центрів надання адміністративних послуг до адмінмежі та іншими заходами. Саме на це спрямовані розроблені і запропоновані МТОТ та Мінінфраструктури проекти переоблаштування КПВВ, які зараз знаходяться на погодженні в Кабінеті міністрів”, – зауважив Юсуф Куркчі.