3 Березня 2017

У світі зростає кількість загиблих та поранених через протипіхотні міни

За даними звіту Landmine Monitor 2016 Міжнародного руху за заборону протипіхотних мін International Campaign to Ban Landmines (ICBL) , у 2015 році кількість загиблих та поранених через протипіхотні міни у світі зросла на 75%.

Кількість нещасних випадків через вибухи протипіхотних мін та післявоєнних залишків снарядів в усьому світі зросла на 75%. Про це свідчать дані об’єднання міжнародних неурядових організацій, які виступають за заборону виробництва і використання протипіхотних мін (ICBL).

За результатами моніторингу протимінного забруднення, у 2015 році внаслідок таких інцидентів постраждала 6 461 особа, тоді як у 2014 році показник загиблих і поранених з цієї причини становив 3 695 осіб. Більшість жертв – цивільні особи – 78%, йдеться в документі. Серед них 86% чоловіки та 14% – жінки. Три чверті усіх смертей від мін та боєприпасів, що не розірвалися, трапилися у Афганістані, Лівії, Сирії, Україні та Ємені. Найбільше військових з цих причин загинуло в Україні та Колумбії. Всього в Україні у 2015 році від протипіхотних мін загинуло 589 осіб.

У десяти країнах фіксується використання протипіхотних мін недержавними учасниками конфліктів, повстанцями та збройними угрупуваннями. У документі також йдеться, що чимало нерозмінованих територій залишається у Анголі, Азербайджані, Боснії і Герцеговині, Хорватії, Камбоджі, Іраку, Таїланді та Туреччині.

Довідково:

Міжнародний рух за заборону протипіхотних мін (ICBL)  був заснований у 1992 році декількома організаціями, серед яких Human Rights Watch. Сьогодні н працює у понад 90 країнах світу.

У 1997 році зусиллями ICBL був підписаний Оттавський договір про заборону виготовлення, використання та зберігання протипіхотних мін, який підписали 145країн, в тому числі і Україна. 129 з них договір ратифікували.  Росія, США та Китай доОттавської конвенції досі не приєдналися.

Україна ратифікувала Конвенцію про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін та про їхнє знищення у 2005 році.

ЄС активно підтримує проекти щодо знищення мін, заборонених Оттавською конвенцією. Загальний внесок ЄС у проекти розмінування в світі становить близько півмільярда євро, з яких на Україну припадає 1,8 млн євро.

Крім того, ЄС започаткував проект, вартістю 1,57 млн євро  щодо розмінування територій, які постраждали від конфлікту в Україні.