23 Листопада 2016

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект «Про правовий статус осіб зниклих безвісти»

????????????????????????????????????

Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш спільно з Першим заступником Голови Верховної Ради України Іриною Геращенко провели зустріч з представниками міжнародних гуманітарних організацій.

Міністр поінформував, що Уряд зацікавлений в співпраці з гуманітарними організаціями та подякував за їхні зусилля у підтримці відновлення та розбудови миру у східних регіонах країни.

5880«Наразі Міністерство має деякі напрацювання з міжнародними організаціями у рамках проектів, спрямованих на вирішення гуманітарних питань, які заплановано реалізувати у 2017 році», – поінформував Вадим Черниш.

Також він окреслив основні напрямки у проекті  Державної цільової програми «Відновлення та розбудови миру в східних регіонах України» і зазначив, що після її затвердження досвід міжнародних партнерів стане в нагоді під час реалізації Програми.

В свою чергу, Координатор системи ООН в Україні Ніл Вокер поінформував, що в сучасних реаліях Програма розвитку ООН продовжить реалізацію гуманітарних проектів на сході України.

«Ми будемо робити все від нас залежне для підтримки українців», – зауважив він.

Ніл Вокер наголосив, що ООН реалізовуватиме проекти як на території Донбасу для допомоги потерпілому від конфлікту населенню, так і проекти, спрямовані на забезпечення сталого економічного розвитку України.

Голова делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ) в Україні Алан Ешліман поінформував, що МКЧХ надаватиме допомогу для відбудови мосту поблизу Станиці Луганської. Він також наголосив на необхідності вироблення механізму постачання води на Сході України, аби уникнути гуманітарної катастрофи.

Під час зустрічі представників міжнародних організацій було поінформовано про зареєстрований у Верховній Раді України законопроект «Про правовий статус осіб зниклих безвісти».

Зазначений законопроект розроблено фахівцями Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України спільно з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста та групою народних депутатів.

Законопроект визначає правовий статус зниклих безвісти та забезпечує правове регулювання відносин, пов’язаних з обліком цих осіб та їх розшуком, він імплементує міжнародні договори з міжнародного гуманітарного права щодо захисту осіб, зниклих безвісти, та їх родичів і вводить у національну площину визначення «особи, зниклої безвісти», яке поширюється на будь-які випадки безпричинного зникнення особи, та детально регулює її правовий статус, також визначає процедуру розшуку осіб, зниклих безвісти – від подання заяви про розшук і до його припинення.

Відсутність належного регулювання правового статусу осіб, зниклих безвісти, є прогалиною чинного законодавства України, необхідність усунення якої загострилася у зв’язку зі збройним конфліктом в Автономній Республіці Крим та на сході України.

Таким чином, окрім вже існуючого поняття «безвісно відсутньої особи», що міститься у Цивільному кодексі України, законодавство України включатиме в себе також поняття «особи, зниклої безвісти», що є критично необхідним, як у нинішній ситуації збройного конфлікту, так і у подальшому постконфліктному відновленні.

Окрім цього під час зустрічі обговорювалися питання відкриття КПВВ «Золоте», доступу до в’язниць на непідконтрольних Уряду України територіях, реконструкції моста в м. Рубіжне, моніторингу потреб для відповідної реакції на виклики та продовження роботи міжнародних гуманітарних організацій в Україні, сплати боргів за водопостачання, зокрема, на непідконтрольній території та Луганської області тощо.