20 Грудня 2017

У Верховній Раді відбулася презентація посібника з мiжнародного гуманiтарного права для народних депутатiв Украïни за участю Міністра Вадима Черниша

20 грудня у Верховній Раді України відбулася презентація посібника з мiжнародного гуманiтарного права для народних депутатiв за участю Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадима Черниша, Першого заступника Голови Верховної Ради України Ірини Геращенко, Голови делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні (МКЧХ) Алана Ешлімана та Голови Комітету з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Верховної Ради України Григорія Немирі.

Спікери підкреслили надзвичайну важливість інтеграції МГП в Україні, особливо в умовах незгасаючого конфлікту на сході держави, та вирішальну роль в цьому процесі доброї волі народних депутатів України, які  мають виключні можливості ухвалення нормативно-правових актів, оприлюднення актуальних питань щодо захисту прав людини та роз’яснення своїм виборцям важливості принципів міжнародного гуманітарного права.

У вступному слові Ірина Геращенко зазначила:

«ВРУ має найближчим часом прийняти цілу низку законопроектів у тісній співпраці з профільним Комітетом з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Верховної Ради України, з профільним Міністерством з питань тимчасово окупованих та внутрішньо переміщених осіб України та з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста в Україні.  Це і щодо посилення підтримки родин зниклих безвісти, це і питання розмінування і низка інших законопроектів, які спрямовані на захист простих українців, які найбільше страждають від російської агресії на сході України», – зазначила Ірина Геращенко.

В рамках заходу Алан Ешліман презентував посібник «Поширення поваги до міжнародного гуманітарного права. Посібник для народних депутатів України», який розроблено спільно з МТОТ та Верховною Радою України. Водночас він висловив подяку всім, хто долучився до підготовки та тривалу співпрацю по створенню Посібника.

«Ми сподіваємося, що ця книга допоможе народним депутатам краще зрозуміти суть і важливість гуманітарного права та заохотить їх ефективніше сприяти дотриманню вимог цієї сфери міжнародного права, яка стає дедалі актуальнішою», – сказав Алан Ешліман.

Також Глава МКЧХ наголосив, що МГП – це один із найпотужніших інструментів міжнародного співтовариства для збереження безпеки та гідності людей під час війни, і який обмежує методи та засоби ведення воєнних дій,  прагне захистити тих, хто не бере або перестав брати участь у воєнних діях.

У свою чергу Вадим Черниш подякував МКЧХ за постійну невтомну співпрацю у справі допомоги постраждалим від збройного конфлікту та завірив у готовності МТОТ і надалі докладати всіх зусиль для імплементації МГП в українське законодавство.

IMG-1f0587379511e2b7977a4862c3504280-V«Ми ради вітати презентацію даного Посібника до створення якого МТОТ також долучився. Завдяки Посібнику народні депутати зможуть сприяти поширенню знань з МГП серед суспільства. Україна віддана європейським цінностям, які передбачені нормами МГП через повагу до людини. Посібник важливий тим, що в ньому підібрано все законодавство, яке має бути імплементуване. Саме тому Урядом України створена Міжвідомча комісія з питань застосування та реалізації норм Міжнародного гуманітарного права в Україні, до складу якої входять біля 30-ти представників органів влади, громадських об’єднань, наукових установ та міжнародних організацій, перше засідання якої відбулося у МТОТ позавчора. Особливо важливо те, що в роботі комісії бере участь МКЧХ, який постійно надає допомогу  постраждалому внаслідок конфлікту населенню, а також надає кращі практики напрацювань зібрані за майже 150 років», – зазначив Вадим Черниш.

Голова Комітету з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Верховної Ради України Григорій Немиря зазначив, що Посібник створений як своєрідний довідник для українських парламентарів та покликаний допомагати їм у розробці законотворчих документів у сфері МГП.

«Презентований посібник – це вказівник на шляху впровадження МГП в українське законодавство, як окремої галузі права, що є нагальною потребою нашого суспільства», – підкреслив Григорій Немиря.