1 Червня 2017

Україна дбатиме про дітей політв’язнів, які боролися за її територіальну цілісність

На тимчасово окупованій території АР Крим понад півсотні дітей залишились без піклування батьків, оскільки вони були заарештовані з політичних мотивів російськими правоохоронними органами.

«1 червня – день захисту дітей. Я прошу в цей день згадати не лише про проблеми дітей на материковій Україні. Прошу говорити не лише про дітей на анексованих і непідконтрольних територіях. Я прошу пам’ятати, що є ще вкрай уразлива категорія – діти політв’язнів. Більше 60 дітей залишились без батьків, які були заарештовані країною-агресором. Це один з найганебніших злочинів ХХІ століття! Наше Міністерство готує законопроект про визнання політичних в’язнів. В цей день я звертаюся до всієї української громади з проханням підтримати цей законопроект – ми повинні захистити українських громадян, які в умовах російської окупації намагаються обдстоювати ідею цілісної Україні», – наголосив перший заступник Міністра Юсуф Куркчі.

Проект Закону України «Про визнання політичними в’язнями осіб, позбавлених свободи з політичних мотивів за рішенням органів влади Російської Федерації, та умови і порядок надання їм державної соціальної допомоги та пільг» передбачає щомісячну виплату державної соціальної допомоги у розмірі двох мінімальних заробітних плат та низку пільг, зокрема вступ до ВНЗ поза конкурсом для дітей політв’язнів, безоплатне щорічне медичне обстеження, диспансеризацію із залученням необхідних спеціалістів та безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням.

На сьогоднішній день продовжується формування експертної групи, збір пропозицій та зауважень щодо змін до Проекту Закону. Пропозиції та зауваження приймаються до 2 червня на електронну адресу crimea@mtot.gov.ua.