28 Квітня 2017

Україна не повинна забувати про долю зниклих безвісти громадян, – В.Черниш

Держава має більш активно займатися долею зниклих безвісти в результаті подій на сході країни громадян. Про це в ефірі 5 каналу заявив Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш.

За словами Міністра, на сьогодні немає точних даних щодо кількості зниклих безвісти. Різні відомства таміжнародні експерти називають цифри від 400 до 8 тис. осіб.

C-cJlCDVYAA8-Mt

«Це доля кожної конкретної людини і показник поваги з боку держави до цієї людини. Ми ж не в радянські часи живемо, коли мислили категоріями інтересів держави, а все решта не мало значення. Ми мислимо як сучасна демократична країна, у якої інтереси людини це і є інтереси держави», – заявив Міністр.

У зв’язку з цим Міністерством разом з народними депутатами був підготовлений та внесений на розгляд парламенту законопроект 5435 «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти».

«Цей законопроект передбачає створення національної системи, аби вся інформація збиралася в одному місці для того, щоб потім можна було встановити долю кожного і повернути людям надію на те, що держава буде займатися цими справами. Адже, нажаль, зараз рівень координації між різними відомствами у цьому питанні надзвичайно низький. І так відбувається саме тому, що немає відповідного закону.», – сказав Вадим Черниш.

За словами Вадима Черниша, робота з пошуку та ідентифікації зниклих безвісти та встановлення їхньоїдолі може тривати роками вже після закінчення конфлікту. Як приклад він навів балканські країни, які входили до колишньої Югославії, і де пошуки зниклих безвісти тривають і досі. Саме тому, за словами Міністра, Україна зараз має підготувати необхідну нормативну базу, аби підвищити ефективність своїх дій під час подальшої роботи над цією проблемою.

Повністю інтерв’ю дивіться за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=jTLpruUhFHY&feature=youtu.be