15 Лютого 2017

Україна не торгує з непідконтрольними Уряду територіями, – В. Черниш

Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш в ефірі «5» каналу зазначив, що так звану блокаду залізничних та автошляхів на сході України слід розглядати як загрозу національній безпеці країни.

«Україна не торгує з тимчасово непідконтрольними територіями, оскільки в цьому ланцюгу немає неукраїнського елементу: українські підприємства, управління яких здійснюється з контрольованої території, працюють завдяки громадянам України, які, зокрема, видобувають вугілля для українських громадян, які проживають, в тому числі, на підконтрольній Уряду території.», – сказав в ефірі «5» телеканалу Вадим  Черниш.

Крім того, Міністр повідомив, що завдяки багатомісячній роботі Тристоронньої контактної групи у Мінську вдалося зупинити намагання фейкової так званої «влади» в окремих районах Донецької та Луганської областей націоналізувати українські підприємства, які там працюють. Проте, сьогодні результат таких перемовин деякі політики намагаються обнулити.

«Я сподіваюся, що нам вдасться досягти порозуміння у суспільстві і зробити єдино правильний висновок: ця блокада лише шкодить інтересам і національній безпеці України. Збереження зв’язків з цивільним населенням, яке, фактично, стало заручником на непідконтрольних територіях – наше прагнення і наш обов’язок відповідальної держави, яка відновить контроль над своїми територіями».