15 Березня 2017

Україна вимагає скасувати рішення РФ, які суперечать Мінському процесу

 

Дії Російської Федерації щодо визнання документів, виданих нелегітимною «владою» ОРДЛО, рейдерського захоплення української власності на непідконтрольній території Донбасу, а також так званий указ про визнання лінії зіткнення кордоном – все це свідчить про порушення Мінських домовленостей. Про це йшлося під час чергового засідання Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на сході України 15 березня 2017 р.

Українська сторона під час переговорів вимагала скасувати вищезазначені рішення РФ та незаконних збройних формувань, оскільки вони призведуть до блокування процесу консультацій в рамках Мінського процесу. Про це повідомила  речниця представника України в контактній групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер .

На сході продовжуються обстріли, порушення режиму тиші з боку ОРДЛО мають систематичний характер. Україна готова до розведення сил і засобів в Станиці Луганській, яке може відбутися лише після 7 днів тиші на цій дільниці. Останній обстріл було здійснено 13 березня цього року, відтак, незаконні збройні формування не дозволяють здійснити розведення в цій точці. Але РФ ставить політичні питання перед питаннями безпеки.

Дарка Оліфер також повідомила, що в гуманітарній підгрупі з великими складнощами продовжується робота із звільнення заручників.