28 Жовтня 2016

Уряд України, ООН та Світовий Банк започаткували Цільові фонди за участі багатьох партнерів з відновлення та розбудови миру в Україні

 

Київ, 28 жовтня 2016 року

Уряд України, Організація Об’єднаних Націй та Світовий банк започаткували Цільові фонди багатьох партнерів в рамках спільного механізму забезпечення скоординованої підтримки зусиль з відновлення економіки та розбудови миру в Україні.

Через конфлікт на сході України, який триває понад два роки, погіршується економічна ситуація та загальні перспективи розвитку, адже паралізовано економічну діяльність у найбільшому промисловому регіоні країни. Перебої в роботі промисловості, транспорту, малого та середнього бізнесу призвели до зростання безробіття та рівня бідності, крім того, погіршився доступ до послуг та засобів до існування у зонах, які постраждали внаслідок конфлікту. Міжнародні партнери України готові підтримати зусилля Уряду України  щодо відновлення інфраструктури, розбудови миру, з урахуванням конкретних потреб громад, які постраждали в результаті конфлікту.

mpal2187-min«Уряд виділив кошти для відновлення східних регіонів з бюджету 2015 і 2016 років, проте зіткнувся зі складнощами нестачі ресурсів та інституційної спроможності, а також необхідністю подолання економічних, соціальних  проблем громад, які постраждали від конфлікту. Ми закликаємо міжнародних партнерів використовувати багатопартнерську платформу для надання допомоги та підтримки розбудови миру, відновлення, розвитку і задоволення потреб громад”, –  сказав Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш.

Цільові фонди було створено відповідно до рекомендацій спільної Оцінки з відновлення та розбудови миру, проведеної Світовим банком, Організацією Об’єднаних Націй та Європейським Союзом і схваленого Урядом України. Оцінка виявила необхідність запровадження спільного підходу до фінансування заходів з відновлення економіки в Східній Україні, для зміцнення підтримки стратегії уряду. Багатопартнерська платформа включає два цільових фонди за участю багатьох міжнародних організацій, в рамках загальних механізмів управління: (1) цільового фонду під управлінням ООН; і (2) цільового фонду, який очолює Світовий банк. Таке рішення є ефективним завдяки взаємодоповненню досвіду,  знань і оперативних процедур діяльності Світового банку та ООН, а також досвіду, отриманому в інших країнах, де тривали або тривають конфлікти.

Координатор системи ООН в Україні Ніл Вокер зазначив: «Досвід, здобутий в країнах, які постраждали через конфлікти, показує, що у разі якщо більшість фінансових потоків проходять через механізм спільного фінансування, він стане центром тяжіння, що зможе скоординувати зусилля з надання допомоги та збільшить їхню ефективність».

«Запуск цих багатопартнерських цільових фондів є наступним важливим кроком з підтримки реалізації програми уряду з відновлення та розбудови миру в східних областях. Світовий банк має намір продовжувати підтримувати Україну, у тому числі через Цільовий фонд, в зусиллях щодо сприяння більш довгостроковій економічній стабільності та відновленню у східній частині країни», – сказала пані Сату Кахконен, Директор Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України.

Цільова платформа працюватиме у таких сферах, як інфраструктура та соціальні послуги, відновлення економіки та соціальної стійкості, розбудові миру та безпеки на рівні громад. Програми та проекти сприятимуть відновленню пошкодженої критичної інфраструктури та соціальних послуг, створенню нових робочих місць, підтримці малого бізнесу основних фінансових послуг. Цільові фонди будуть також підтримувати пілотні проекти, спрямовані на подальше розширення можливостей, надання технічної допомоги та аналітичної підтримки.

Цільові фонди багатьох партнерів вітають внески урядів-партнерів з розвитку, держави і представників приватного сектору, а також багатосторонніх неурядових організацій та окремих осіб.

mpa_0770-min
mpal2187-min
mpal2211-min
mpal2243-min
mpal2258-min

Позначки:,