15 Листопада 2017

Ухвалення  Стратегії для внутрішньо переміщених осіб, що враховує їхні потреби – одна з головних рекомендацій Європейського Союзу

Начальник Управління з питань внутрішньо переміщених осіб та гуманітарного співробітництва МТОТ Ірина Калупаха взяла участь у обговоренні державної політики щодо внутрішньо переміщених осіб в контексті імплементації Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.
У Києві  відбулося 5-те засідання Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, де присутні мали змогу обговорити нагальні проблеми, з якими стикаються внутрішньо переміщені особи (ВПО) в Україні.
Однією з основних рекомендацій Європейського Союзу українським органам влади є ухвалення чіткої, уніфікованої, фінансово сталої та комплексної стратегії для ВПО, яка врахує їхні поточні потреби та їх довгострокову інтеграцію. Документ має замінити Комплексну державну програму, ухвалену в 2015 році, термін якої спливає.

Під час виступу Ірина Калупаха повідомила, що Урядом України була схвалена «Стратегія інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження довгострокових рішень щодо внутрішнього переміщення на період до 2020 року», розробником якої є МТОТ. Метою цієї Стратегії є забезпечення реалізації та захисту прав, свобод і законних інтересів внутрішньо переміщених осіб, підвищення їх самодостатності та незалежності, з врахуванням інтересів приймаючих громад, налагодження ефективної взаємодії з приймаючими громадами та органами державної влади, органами місцевого самоврядування на засадах партнерства. Наслідком такої взаємодії стане усунення будь-яких проявів дискримінації та досягнення соціальної єдності.

15 11 17_Калупаха«Ситуація навколо вирішення проблем ВПО дещо затягнулася і потребує зрушення, тому МТОТ було розроблено Стратегію, яка сьогодні була прийнята Урядом України. Завдяки схваленню такого важливого документу, створена основа для розроблення у подальшому плану заходів, де будуть визначені також інші органи виконавчої влади для вирішення питань забезпечення реалізації та захисту прав, свобод і законних інтересів внутрішньо переміщених осіб в Україні. Ми працюватимемо спільно з представниками усіх зацікавлених сторін, включаючи національні та місцеві органи влади, гуманітарних партнерів та партнерів з розвитку задля виконання довгострокових рішень.  При розробці цієї стратегії МТОТ врахувало Керівні принципи ООН з питань переміщення осіб всередині країни, стандарти Комітету міністрів Ради Європи, рекомендації та резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи», – зазначила Ірина Калупаха.