5 Грудня 2018

В.Черниш: Будь-яка цивілізована держава має дотримуватися норм Женевських конвенцій, у тому числі й Росія, яка є їх учасником

Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш у програмі «Ехо України» в ефірі ТК «Прямий» розповів про найбільш актуальні питання зовнішньої і внутрішньої політики, які стосуються окупованих територій Російською Федерацією.

В інтерв’ю Вадим Черниш розповів про ситуацію з блокуванням Російською Федерацією Керченської протоки та пояснив причини створення скупчень кораблів та аварій на морі.

«Прохід кораблів ускладнює конструкція незаконно побудованого Керченського мосту. І, ви знаєте, був випадок, коли турецький сухогруз зачепив одну із опор.
Тепер Керченський міст для Росії стратегічний об’єкт, в який вкладено мільярди доларів. По-перше, там військове обладнання стоїть вздовж усього мосту: детектори, щоб ніхто не підплив, не підлетів. Тобто цей об’єкт охороняється надзвичайно ретельно російськими Збройними силами і спеціальними підрозділами: під водою, над водою, з відповідними комплексами протиповітряної оборони, з чергуваннями. Ці процеси відбуваються не просто так».

В. Черниш наголосив, що будь-яка цивілізована держава має дотримуватися норм Женевських конвенцій, в тому числі і Росія яка є учасником цієї конвенції. Недотримання норм міжнародного права може тягнути за собою кримінальні наслідки.

Також Міністр розповів про надання гуманітарної допомоги міжнародними гуманітарними організаціями окупованому Донбасу.

«Одним із пріоритетних напрямків є гуманітарна допомога. Це серйозні кошти, це так звана гуманітарна дипломатія. Тобто всі продукти харчування, одяг надходять за погодженням з урядом України тільки через визначених міжнародних партнерів. Тобто або це, наприклад, ООН, або це Міжнародний комітет Червоного хреста.
Міжнародні організації організовують спеціальні конвої. Ця продукція вся з лейблами. Тобто гуманітарна допомога від міжнародних організацій або урядів країн – партнерів доставляється визначеними наперед міжнародними організаціями, які мають всесвітньо визнану репутацію. І коли вони надають допомогу, то вона надається адресно. Тобто розподіляють самі, не передаючи так званим окупаційним адміністраціям».

Крім того, Міністр Вадим Черниш розповів про ситуацію на окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

«Робота окупаційних адміністрацій здійснюється під чітким контролем чиновників Росії. Так, в бізнесі лише 2-3 суб’єктам дозволено заробляти кошти. Ці ж самі суб’єкти займаються управлінням економікою на цих територіях та диктують як потрібно жити населенню.
Тобто страх, вплив через позбавлення роботи або іншого виду доходу. І, звичайно, терор і доноси з боку сусідів. От в такому суспільстві – мілітарному, автократичному, фактично репресивному – живуть там люди».