8 Вересня 2018

В.ЧЕРНИШ: окупанта цікавить Крим як компонент військового домінування у Чорному морі (+English)

В ефірі ТК ПРЯМИЙ Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш у розмові з Миколою Вереснем висвітлив ряд актуальних питань, пов’язаних з тимчасовою окупацією українських територій.
Зокрема мова йшла
✅про причини та наслідки викидів хімічних речовин в окупованому Армянську на заводі “Кримський титан”
✅про “розкрутку” нової злочинної ідеї РФ щодо виборів на окупованій частині Донецької та Луганської областей
✅про заяви очільника МЗС РФ Лаврова щодо “нормандського формату”.

“У листопаді 2014 року – це одразу після окупації – Володимир Константинов (голова кримського “парламенту” – ред.) оголосив, що російські банки прокредитують це підприємство [Кримський титан] на 500 мільйонів доларів нібито, і він таку заяву зробив для російських медіа, для того щоб змусити всіх думати, що виробництво буде екологічно чисте і сучасне. Однак нічого з цього, крім підживлення емоцій громадян у зв’язку з окупацією, не було зроблено. Я хочу, щоб це знали і громадяни, які живуть в окупації, що в 2014 році це не Україна, а це цинічно надурила окупаційна влада Автономної Республіки Крим, а тепер ці ж самі представники окупанта говорять по-іншому”
“Є один єдиний шлях – це підприємство не повинно функціонувати доти, доки не будуть дані гарантії і місцевому населенню, і Україні, що це підприємство буде безпечним”
“Українська влада зараз вживає превентивних заходів на контрольованій території, для того щоб захистити населення на випадок нових викидів і зміни напрямку вітру, а також робить все для застосовування міжнародного тиску”
“Всі міжнародні конвенції – хоч за окупації, хоч без окупації – покладають відповідальність на Російську Федерацію. І це не лише матеріальні збитки. Це і міжнародні кримінальні переслідування, це і проведення міжнародних інспекцій і т.д. Тому зараз українська влада вже звернулася до ООН, до ОБСЄ, ми контактували з ними вчора – для того щоб спонукати до проведення незалежної експертизи”
“Окупанта цікавить Крим як компонент військового домінування в Чорному морі. Всі дії окупанта демонструють справжнє ставлення до того, що вони відібрали, на жаль, військовим шляхом в України. Вони демонструють зневажливе ставлення до інтересів людей, будь-кого, аби тільки був цей [військовий] компонент. Тому все решта їм не головне”


Під час інтерв’ю мова йшла також про те, як Україна може вплинути на ситуацію навколо екологічної катастрофи через “Кримський титан” в окупованому Криму, про бутафорський характер Керченського мосту та небезпеку траси “Таврида”, про вбивство ватажка терористів “ДНР” та призначення виборів на непідконтрольній частині Донбасу тощо.

V. CHERNYSH: Occupant is Interested in Crimea as a Component of Military Dominance in the Black Sea

On “Pryamyi” TV channel Minister for Temporarily Occupied Territories and Internally Displaced Persons of Ukraine Vadym Chernysh had a conversation with Mykola Veresen in which he shed light on a number of issues related to the temporary occupation of Ukrainian territories.

In particular, they discussed:

 causes and consequences of chemical emissions in occupied Armyansk at “Crimean Titan” plant

 “promotion” of a new criminal idea of the RF regarding elections in the occupied part of Donetsk and Luhansk oblasts

 statement of head of Ministry of Foreign Affairs of the RF Lavrov on “Normandy format”.

“In November 2014, just after the occupation, Volodymyr Konstantinov (Chairman of the Crimean Parliament – authors comment). Announced that Russian banks will allegedly credit the company [Crimean Titan] for $ 500 million, and he made such a statement for the Russian media, in order to make everyone think that production will be environmentally efficient and modern. However, nothing but feeding the emotions of citizens in connection with the occupation has been done for it. I want citizens who live in occupation to know that in 2014 it was not Ukraine, who told lies so cynically, but the occupation authorities of Autonomous Republic of Crimea, and now these representatives of the occupant do not say the same”.

 “There is only one way – the enterprise must not operate until the guarantees for both local population and Ukraine are secured”