15 Листопада 2018

В.Черниш розповів, про основні методи, які може використати Російська Федерація для впливу на вибори в Україні

15 листопада Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш в рамках 6-ї сесії міжнародного проекту «Острог Форум» розповів студентам Національного університету «Острозька академія» про актуальні питання національної безпеки.

Міністр прокоментував, які механізми впливу на вибори в Україні може використати Російська Федерація :

“Наразі ми розрізняємо три компоненти втручання у виборчий процес. Перший – це втручання в інфраструктуру виборчої системи. Маючи доступ до реєстру виборців, можна суттєво спотворити результат, або навіть знищити список виборців за кілька днів до голосування.

Другий компонент – це велика кількість фішингових сайтів, намагання зламати хакерськими способами електронні скриньки різних політичних гравців з метою доступу до закритої інформації. А в подальшому використання отриманої інформації аби штучно створити конфлікт між політичними гравцями, викинути компромат, звичайно, з використанням своїх каналів поширення інформації. Тобто створити “війну всіх проти всіх” і загальний хаос.

Третій компонент – використання кіберпростору. Тролі, які в соціальних мережах починають дискусії не характерні для українських користувачів наприклад, щодо федералізації. Для прикладу: у мережі ширяться неправдиві повідомлення про те, що відомий міжнародний експерт підтримав тренди про федералізацію і що це єдиний шлях зберегти Україну. Здебільшого, в кінці таких повідомлень зазначаються тези про те, що потрібно змінити владу, яка буде вигідна Росії, змінити напрямки політики та інше.

Тому ми маємо напрацьовувати механізми протистояння таким викликам, консолідувати суспільство і діяти професійно, розуміючи всі ці тонкощі та механізми, які використовує Російська Федерація», – наголосив Міністр.