20 Травня 2017

В. Черниш у складі української делегації на чолі з Президентом відвідав Німеччину

Президент провів двосторонню зустріч з Канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Під час зустрічі з пані Меркель у розширеному колі ключовими темами були безпекова і гуманітарна ситуація на Донбасі.

Президент України нагадав про рішення РФ про визнання фейкових документів так званих «ДНР» та «ЛНР», про фактичне розповсюдження рубльової зони і «конфіскацію» українських державних та приватних активів на окупованих територіях.

«З урахуванням всіх цих реалій ми маємо все-таки рішуче діяти далі, щоб повернути мінський процес в конструктивне русло», – наголосив Глава держави. Він додав, що Україна наполягає на повному виконанні Мінських домовленостей.

Особливу увагу в розмові приділили роботі місіі СММ ОБСЄ, яка повинна мати доступ на всю окуповану територію. Німеччина і Украіна жорстко засуджують вбивство спостерігача СММ ОБСЄ і вважають безпеку роботи місіі принциповим моментом, – повідомила про перебіг зустрічі віце-спікер Парламенту Ірина Геращенко. Ангела Меркель вважає, що гуманітарне питання має бути пріорітетним: це допуск на окуповану територію, безпека міжнародних гуманітарних місій, зокрема МКЧХ, та безпека цивільного населення. Крім того, для України залишається пріоритетним питання звільнення 128. Піднімалося також питання відкриття КПВВ ” Золоте”, що заблокований з березня минулого року.FB_IMG_1495280209552

Ангела Меркель та Петро Порошенко висловилися за активізацію Нормандського формату, задля виконання Мінських угод та пошуку шляхів врегулювання ситуаціі на Донбасі.
Президент наголосив на важливості проведення зустрічі з Канцлером Німеччини напередодні Саміту «Великої Сімки», де питання України буде в порядку денному. Також ситуація в Україні буде обговорюватись на зустрічі «Великої двадцятки».

За словами Петра Порошенка під час переговорів з Ангелою Меркель були підняті питання двостороннього співробітництва та економічної допомоги з боку Німеччини Україні, в тому числі підтримки Донецької та Луганської областей в питанні відновлення зруйнованої інфраструктури.

«Домовлено про фінансову підтримку реформ і констатовано значний успіх української команди в імплементації реформ», – зазначив Президент.

Нагадаємо, що Міністерство забезпечує інформаційно-аналітичну підтримку соціально-економічної та гуманітарної підгруп в рамках Тристоронньої контактної групи на переговорах у Мінську.

Під час робочої поїздки до Німеччини українська делегація відвідала Меморіальний комплекс «Концентраційний табір Заксенгаузен», розташований у місті Оранієнбург, та вшанувала пам’ять жертв нацизму.

image-0-02-05-f1603954cc8cf0141b1590797029dee20655bb523ad60911aa10add945766a13-V