25 Вересня 2018

В.Черниш: завдання комунікацій – створення умов для імплементації рішень Уряду щодо реінтеграції українців з окупованих територій

25 вересня інформаційній агенції «Укрінформ» відбувся круглий стіл «Інформаційна реінтеграція Донбасу: стратегія є, що далі?» за участю Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадима Черниша

Захід організовано в рамках діяльності Національної платформи «Діалог про мир та безпечну реінтеграцію», партнером якої є МТОТ, і мова йшла про перспективи реалізації Стратегії інформаційної реінтеграції Донецької та Луганської областей, схваленої розпорядженням Кабінетом Міністрів України (від 26 липня 2018 р. № 539-р). Головним завданням документу є налагодження комунікації з жителями тимчасово окупованих територій в умовах засилля російської пропаганди та відсутності фізичного контролю над територією.

Міністр Вадим Черниш у своєму виступі нагадав, що на сьогодні існує декілька стратегічних документів, які відображають позицію Уряду щодо реінтеграції тимчасово окупованих територій та громадян України, які там проживають. Він зазначив, що порівняно з 2014 роком, завдяки спільним зусиллям людей, як від влади так і громадськості, якісно змінилися тези і меседжі до суспільства, яке проживає на підконтрольній Україні території, а також вони почали кардинально змінюватись і по відношенню до громадян, які проживають на окупованій території.

«Пам’ятаєте розмови про те, що майже кожен, хто проживає на окупованій території, терорист або пособник?? Ця ситуація змінилась з початком діяльності ядра ініціативних людей не тільки в суспільній дискусії, але й у створенні відповідних проектів документів. Коли в Уряді з’являється єдиний підхід, це змінює і меседжі, і нормативи», – підкреслив Вадим Черниш.

Також Міністр звернув увагу учасників, що, на жаль, стратегічні документи, затверджені Урядом, не завжди повністю відповідають політичному консенсусу в державі щодо дій по відношенню до населення, яке проживає на тимчасово окупований території:

«Очевидно, що прийняття офіційних документів, не завжди означає наявність консенсусу серед політичних еліт. Якраз завданням комунікацій є створення скоординованих мессиджів та сприятливих умов для імплементації прийнятих стратегічних документів, спрямованих на реінтеграцію громадян з окупованих територій та консолідації всього українського суспільства»

Вадим Черниш зауважив, що навіть до цього часу в Україні є політики, які ухиляються від свого визначення, особливо під час виборчого процесу, саботують належне виконання, прийнятих Урядом рішень, а така ситуація ускладнює їх втілення у життя.

«Ще до цього часу деякі громадські організації та політичні сили бояться комунікувати щодо Мінських угод – єдиного на сьогодні інструменту для переговорного процесу, завдяки якому є можливість надавати  гуманітарну і медичну допомогу жертвам конфлікту, відновлювати зруйновані бойовиками водогони питної води, а також завдяки якому в рази зменшилась кількість бойових втрат, порівняно з початком збройної агресії. При цьому жодного іншого шляху чи життєздатного рішення силами, які критикують Мінський процес, не пропонується», – зазначив Міністр.

У заході також взяли участь представники керівництва Міністерства інформаційної політики України, комітетів Верховної Ради України, зацікавленої громадськості, політичних організацій, ЗМІ, а також Народні депутати України, політологи та експерти.

У ході круглого столу учасники дійшли думки, що для успішної реалізації Стратегії інформаційної реінтеграції Донецької та Луганської областей необхідно розробити план конкретних дій із залученням всіх зацікавлених сторін, а особливо тих, хто має позитивний досвід роботи в інформаційній сфері й готовий допомагати органам влади досягти заявленої мети.

Організатори  заходу:

Український незалежний центр політичних досліджень (УНЦПД);

Платформа соціальних та гуманітарних інновацій «Єдиний координаційний центр»;

Громадський марафон «Навіщо_Нам_Бути_Разом?»