18 Травня 2017

В. Черниш взяв участь в урочистостях з нагоди вшанування пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

NSV_7281

18 травня у Національному академічному театрі опери і балету імені Тараса Шевченка відбулися урочисті заходи з нагоди вшанування пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Захід було організовано спільно Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України та Міністерством культури.

Відкриваючи урочистий вечір, Президент України Петро Порошенко наголосив, що депортація кримських татар, яка відбулася у 1944 році – це злочин без строку давності.

Примусове виселення стало однією із найбільш злочинних і ганебних спецоперацій тоталітарного комуністичного режиму Радянського союзу, впевнений Глава держави.

«Крим – це Україна, а Україна – це Європа. Частина цивілізованого світу, де цінується людська гідність і суверенні права народів», – наголосив Президент.

Петро Порошенко підкреслив: «Я впевнений у деокупації Криму. Я впевнений у покаранні злочинців. Країну-злодія буде примушено повернути вкрадене».

Він також зазначив, що Україна сьогодні стає частиною єдиного європейського цивілізаційного простору і нагадав, що вчора у Страсбурзі був остаточно завершений процес отримання громадянами України права на безвізові подорожі до країн Євросоюзу.

Петро Порошенко переконаний, що європейський поступ України стане ще одним вагомим чинником повернення під український суверенітет окупованих територій.

NSV_7237

“Представники громадянського суспільства, митці роблять усе можливе, аби усі ми не залишалися осторонь трагедії, яку пережили і продовжують сьогодні переживати кримські татари. Бо ми один народ, і це наша спільна історія. МТОТ разом з іншими міністерствами намагається допомогти тим, хто втратив свою Батьківщину, Крим, вже вдруге”, – сказав Вадим Черниш.