3 Липня 2018

В Донецькій області співробітників сільськогосподарських підприємств навчають безпечній поведінці у зв’язку з високим мінним забрудненням територій

У м. Мангуш, Донецької області відбувся навчальний семінар для співробітників сільськогосподарських підприємств щодо запобігання травмуванню та попередженню небезпек, пов’язаних з вибухом небезпечних предметів під час використання транспортних засобів, перевезення сільськогосподарської продукції, проведення польових та зернозбиральних робіт.

Представник Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України (МТОТ) керівник підрозділу з питань протимінної діяльності та екологічної безпеки Ольга Яцюк під час свого виступу розповіла про ризики та загрози від вибухонебезпечних предметів, а також про правила поведінки під час їх виявлення.

В семінарі також взяли участь представники Державної служби України з питань праці, Мангушської районної державної адміністрації, Державної служби України з надзвичайних ситуацій Донецької області.

Навчання проводилося за допомогою наочних посібників – 3D-макетів найпоширеніших мін та вибухонебезпечних предметів, що застосовуютьсяпід час бойових дій на сході України.

Нагадаємо, в березні цього року за ініціативою МТОТ виготовлено 24 комплекти таких макетів, розроблених спільно з ДСНС, за сприяння Уряду Швейцарії та за консультативної допомоги Geneva International Centre for Humanitarian Demining (GICHD). Макети отримали схвалення Інституту модернізації змісту освіти та передані  для використання під час навчального процесу в школах поблизу лінії зіткнення на сході України.

Забруднені мінами та вибухонебезпечними залишками війни території на сході країни є серйозною загрозою передусім для життя і здоров’я цивільного населення, зокрема, дітей. Саме тому протимінна діяльність є одним з пріоритетних напрямків роботи МТОТ, а також є складовою одного з трьох елементів Державної цільової програми з відновлення та розбудови миру в східних регіонах, ухваленої Урядом у грудні 2017 року.

Питання протимінної безпеки під час сільськогосподарських робіт на сході України також піднімалося представником МТОТ у доповіді на Всеукраїнському семінарі «Про підвищення ефективності здійснення заходів державного нагляду на підприємствах агропромислового комплексу та соціально-культурної сфери», який відбувся у м. Кам’янець-Подільському, Хмельницької області.