5 Липня 2017

В Криму та на Донбасі закладається крихкість для систем безпеки усього світу, – В. Черниш

Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш 4 липня взяв участь у роботі міжнародної конференції «Мілітаризація окупованих територій: фактор дестабілізації євроатлантичного регіону та механізм геополітичного впливу».

Вадим Черниш під час вступного слова зазначив, що такі заходи є надзвичайно важливими не лише для розуміння того, що сьогодні відбувається на сході України та в Криму, а й для розуміння об’єктивних змін в системах безпеки усього світу.

«Україна сьогодні потребує пильної уваги з боку міжнародної спільноти, тому результатом обговорень в рамках подібних конференцій має стати чітке визначення: інспірований та підтримуваний Російською Федерацією конфлікт в Україні це не лише проблема Донбасу і Криму – попри неактивну фазу бойових дій – саме в Україні закладається певна крихкість для сучасних систем і гарантій безпеки всього світу. В свою чергу, не слід забувати, що система безпеки об’єднує декілька блоків, які неможливо розглядати окремо один від одного: військовий, соціально-економічний, гуманітарний. І ми маємо вирішувати проблему безпеки комплексно, адже мова йде про безпеку кожного громадянина.», – сказав Міністр.

19756287_1131783803623460_92638821_n

Участь у конференції також взяли Перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко, Голова Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській Асамблеї НАТО, народний депутат Ірина Фріз, керівництво Представництва НАТО та ООН в Україні, незалежні експерти та аналітики.

Ірина Фріз представила доповідь, у якій було представлено комплексний порівняльний підхід щодо окупації Росією територій Молдови, Грузії та України.

 «Окупація та мілітаризація окупованих територій Росією здійснюється кількома способами, які передбачають створення різних моделей управління та розвитку на цих територіях. При цьому, скрізь створюється новий тип стратифікованого суспільства, де страта “силовиків” є однією з найвищих. Створення нового типу стратифікованого суспільства закладає підвалини для довгострокових змін в усіх соціальних групах. Це віддаляє окуповані території від решти держави, проти якої була здійснена агресія, адже в ній сповідуються демократичні цінності та інший тип суспільних взаємовідносин. В свою чергу, це закладає підвалини для дуже значних ускладнень в разі вірогідної майбутньої деокупації цих територій, що усвідомлюється військово-політичним керівництвом РФ», – заявила народний депутат.