16 Серпня 2016

В Міністерстві відбувся круглий стіл, присвячений пошуку шляхів вирішення проблеми забезпечення житлом ВПО

IMG_1245 — копия16 серпня в Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб відбувся круглий стіл, присвячений  пошуку шляхів вирішення проблеми забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб. Захід пройшов під головуванням заступника Міністра Георгія Туки, за участю народних депутатів, представників будівельних, юридичних компаній та громадських організацій.

 «Умови, в яких перебувають сьогодні вимушені переселенці в місцях компактного проживання, жахливі. Як відомо, державним бюджетом сьогодні не передбачено фінансування проектів побудови соціального житла для переселенців, і нам потрібно знайти варіанти вирішення цієї проблеми, разом з представниками бізнесу, юристами та громадськими організаціями. Аби в межах чинного законодавства найближчим часом розпочати будівництво соціального житла та використати існуючий житловий фонд для внутрішньо переміщених осіб. Понад 80% переселенців належать до незахищених категорій, люди виживають за рахунок бюджетних дотацій, тому проблема потребує всебічного вивчення», – зазначив під час виступу Георгій Тука.

Учасники круглого столу підготували конкретні пропозиції, говорили про реальні проекти, які можна було б реалізувати за сприяння державних органів влади. Серед іншого, розглядалися варіанти будівництва житла в стислі терміни, з використанням сучасних технологій, а також можливість залучення фінансування для будівництва, або відбудови об’єктів існуючого житлового фонду. Крім того, присутні обговорили шляхи реалізації програми забезпечення житлом переселенців як тимчасовим, на умовах субсидії, або пільгової оренди, так і на умовах пільгового кредитування, за підтримки державних органів влади.IMG_1241 — копия

Представники юридичних компаній зазначили, які бар’єри в законодавстві та нормативно-правовій базі гальмують залучення фінансування для будівництва та відновлення житлового фонду, приділили увагу необхідності створення механізму працевлаштування ВПО та залучення їх для розвитку малого та середнього бізнесу в секторі житлового будівництва.

Робоча група, яку буде створено найближчим часом за підсумками круглого столу, визначить практичний механізм забезпечення постійним або тимчасовим житлом внутрішньо переміщених осіб.

Позначки:, , ,