13 Січня 2017

В рамках робочого візиту Вадим Черниш, Ірина Геращенко та Марія Іонова відвідали Луганську область

13 січня в рамках робочої поїздки Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш, Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко та Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Марія Іонова відвідали Луганську область та ознайомилися з ходом ремонтних робіт військового ліцею, лікарні та театру.

7Під час поїздки  Вадим Черниш, Ірина Геращенко та Марія Іонова оглянули обсяг виконаних робіт у Кадетському корпусі імені героїв Молодої гвардії більш відомої в області, як військовий ліцей. У 2014 році військовий ліцей переїхав на підконтрольну територію м. Кремінна, залишивши усе майно у м. Луганськ. Спільними зусиллями області та ліцею було відремонтовано приміщення, облаштовано спальні корпуси, навчальні приміщення, закуплено необхідне для навчання мультимедійне обладнання. Під час огляду відремонтованих приміщень Вадим Черниш ознайомився з умовами навчання та побутом ліцеїстів.

16105776_1838999629710493_997269721370767536_n
7
5
4
2
3
9

15991472_1121661291295777_521898570_oПісля огляду військово ліцею гості відвідали Луганську обласну дитячу клінічну лікарню, що розміщується у м. Лисичанськ. Дитяча лікарня переїхала на підконтрольну територію з початку конфлікту на сході України. Проте, приміщення в якому довелось розмістити лікарню потребувало капітального ремонту. Відновлення об’єкту здійснювалося за рахунок залишків коштів місцевих бюджетів населених пунктів Луганської області, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження у розмірі близько 28 млн грн.  На ці кошти приміщення було відремонтовано та перекрито дах будівлі. Для поліпшення організації надання стаціонарної допомоги дітям лікарнею було закуплено усе необхідне найсучасніше обладнання та неонатальний реанімобіль, щоб цілодобово надавати екстрену допомогу дітям та планово-консультативну допомогу територіальним лікувальним закладам міст та районів області по 13 спеціальностям педіатричного профілю.

Також, Вадим Черниш, Ірина Геращенко та Марія Іонова відвідали Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр. З початку збройного конфлікту на сході України в грудні 2014 року Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр було переміщено з м. Луганська до підконтрольного Уряду України  м. Сєвєродонецьк.

16106108_1121656774629562_1688921712_oВ серпні 2015 року колектив театру отримав окреме приміщення – будівлю Сєвєродонецького міського театру, яка перебувала в аварійному стані. З бюджету області було виділено кошти на капітальний ремонт будівлі, проте ремонтні роботи так і не завершилися.

«Минулого року, коли у Києві проходили «Дні Луганщини» колектив Міністерства мав змогу ознайомитися з творчістю Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру, – зазначив Міністр, – Сподіваємося, що приміщення найближчим часом буде повністю відремонтоване і колектив театру зможе радувати місцеве населення новими спектаклями».

Наступним об’єктом відвідування було приміщення Луганського окружного адміністративного суду, який був переміщений з м. Луганськ до м. Сєвєродонецьк та розташований  у будівлі колишнього Інституту підвищення кваліфікації, перепідготовки і підготовки кадрів Міністерства промислової політики, яке відноситься до сфери управління Державної адміністрації України.

За підсумками робочого візиту до Луганської області Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко та депутат ВРУ Марія Іонова провели брифінг.

7 «Держава піклується про відбудову Донбасу, кошти з непідконтрольних територій перерозподілені та використовуються на розвиток інфраструктури. В Луганській області – це 150 об’єктів, на 100 з яких вже ведуться роботи.  Важливо, що всі закупівлі робіт здійсненні за системою Prozorro, а до їх виконання залучені внутрішні переселенці», – зазначила Ірина Геращенко. Також Перший заступник Голови Верховної Ради України торкнулась теми житла для переселенців. Зокрема, можливості забезпечення службовим житлом висококваліфікованих спеціалістів, які працюють у переміщених медичних та освітніх закладах.

9Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш також зазначив, що і розвиток інфраструктури, і економічне відновлення, і розвиток та спроможність громад – все це вкладається у загальну стратегію Уряду щодо відновлення та розбудови миру у східних регіонах України.