20 Квітня 2017

В Україні перебуває місія GIZ з метою підготовки нової програми підтримки ВПО

Заступник Міністра Юрий Гримчак провів зустріч з місією Німецького товариства міжнародної співпраці (GIZ), яка перебуває в Україні з метою підготовки нової програми підтримки внутрішньо переміщених осіб.

“Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку вирішило надати підтримку постраждалим від військового конфлікту в Україні, передусім, ВПО. Мета нашої місії з’ясувати, як може бути реалізоване це рішення і на підставі зібраної нами інформації буде розроблена відповідна програма допомоги, розрахована на 4 роки”, – повідомив представник місії Рейнхард Ханнешлегер під час зустрічі.

За словами німецької сторони, на даному етапі вони бачать доцільність сконцентруватися на допомозі ВПО у пошуках роботи, отриманні нових професійних навичок, або перекваліфікації задля найбільшої відповідності реальній ситуації на ринку праці.

18072403_291783167927084_949620641_n

Зі свого боку, Юрій Гримчак поінформував представників GIZ про найбільш нагальні проблеми ВПО.

“Пошук роботи – одна з найбільших проблем для переселенців, але не менш важливою є і проблема забезпечення житлом.Тому, ми б хотіли звернути увагу на можливість загального бачення ситуації під час надання допомоги”, – зауважив заступник Міністра.

Він також закликав німецьку сторону розглянути можливість спрямувати допомогу не стільки на перенавчання людей, згідно з поточними потребами ринку праці, скільки на стимулювання створення нових робочих місць, передусім в Донецькій та Луганській областях.

Робота місії в Україні триватиме протягом квітня-травня поточного року.