17 Листопада 2016

В Уряді вирішуватимуть проблемні питання водозабезпечення Луганської та Донецької областей

Керівник Управління з питань східних регіонів Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Денис Тацій взяв участь у виїзному засіданні Робочої групи з вирішення проблемних питань водозабезпечення населених пунктів Донецької та Луганської областей у м. Маріуполь.

Засідання Робочої групи відбулося під головуванням заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Едуарда Кругляка.

Учасники обговорили можливості удосконалення системи водопостачання та стабільного водозабезпечення населених пунктів Донецької та Луганської областей. Особливу увагу під час засідання було приділено можливостям впровадження систем автономного водозабезпечення в м. Маріуполь. Зокрема, було розглянуто пропозицію будівництва в місті заводу по опрісненню питної води. Фахівці дійшли згоди, що цей варіант потрібно допрацювати на рівні технічних експертів та з врахуванням екологічного аспекту.

Як відомо, робота підприємства «Компанія «Вода Донбасу», яке забезпечує водою весь Донецький регіон, перебуває в зоні ризику через військові дії. Відтак влада на місцях шукає альтернативні джерела водопостачання, оптимізує роботу розподільчих мереж, які знаходяться як в комунальній, так і в приватній власності.

Питання водопостачання для понад півмільйона мешканців Луганської області, які проживають по обидва боки лінії розмежування, тимчасово вирішив Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ), в координації з Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України. МКЧХ оплатив рахунки за електроенергію, аби запобігти припиненню водопостачання.

Відключення електроенергії вплинуло б на роботу Західної фільтрувальної станції, яка живить систему водонапірних станцій «Карбоніт», що обслуговує населені пункти Первомайськ, Стаханов, Брянка та Алчевськ, а також впливає на роботу Петровського водозабору, який обслуговує місто Луганськ.