23 Вересня 2016

В Європі ініціюють створення законодавства щодо ВПО, – Г. Тука

 22 вересня заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука взяв участь в обговоренні проблеми відсутності житла для внутрішньо переміщених осіб, на запрошення ГО «Донецький прес-клуб».

 26-largeЗа різними соціологічними опитуваннями, проблема відсутності житла є найактуальнішою для більшості внутрішньо переміщених осіб в Україні. Деякі області на місцевому рівні частково вирішують цю проблему, втім загального бачення і централізованих програм подолання кризи, немає. Попри велику кількість ідей та проектів побудови соціального житла, проблемним залишається фінансування цих проектів. Георгій Тука під час виступу акцентував увагу присутніх на міжнародному партнерстві у цьому питанні. Однак, пояснив він, гуманітарні організації здебільшого допомагають біженцям: будують для них житло, створюють окремі програми. В Україні ж мова йде про внутрішніх переселенців.

«Коли ми ведемо перемовини із міжнародними партнерами, фондами нас запитують: навіщо витрачати гроші, якщо ці люди, в короткостроковій перспективі, повернуться додому, у свої помешкання? Це велика проблема, але вона має вже певні зрушення. Зокрема, минулого тижня я був на засіданні комітету ОБСЄ у Відні і посольство Швейцарії ініціювало розробку загальноєвропейського законодавства щодо ВПО. Я, свого часу, пропонував побудувати дві дев’ятиповерхівки за рахунок обласного та місцевого бюджетів на Луганщині для переселенців. Було повне порозуміння, був готовий проект, але неочікувано виявилась інша проблема: наступного дня, коли я заявив про ці плани, у мене в кабінеті були афганці, чорнобильці, мами героїні… Ні для кого не секрет, що в Україні існують величезні черги серед позачерговиків. Якщо почати будувати житло виключно для переселенців, це спричинить соціальний вибух у тих громадах, які приймають ВПО. За нашими підрахунками, найпідходящий варіант розподілу навантаження, це 25% для позачерговиків та 75% — для переселенців», – зазначив заступник Міністра.